Με Πύρασο συνεχίζει τα φιλικά η Νίκη (14/8, 18:00)

Το τρίτο φιλικό σε διάστημα έξι ημερών θα πραγματοποιήσει σήμερα η Νίκη Βόλου με αντίπαλο τον Πύρασο. Ο αγώνας θα διεξαχθεί στο γήπεδο της Νέας Αγχιάλου και είναι προγραμματισμένος για τις 18:00.

Ο Λεωνίδας Μπίλης θα έχει τη δυνατότητα να χρησιμοποιήσει ποδοσφαιριστές που είτε πήραν λίγα λεπτά συμμετοχής στο χθεσινό φιλικό με τον Απόλλωνα Σμύρνης, είτε δεν αγωνίστηκαν καθόλου.

Ο Πύρασος θα διανύσει την τρίτη αγωνιστική περίοδο στο πρωτάθλημα της Γ’ Εθνικής και έχει καθιερωθεί ως μία από τις μεσαίες ομάδες της κατηγορίας, κοιτώντας κάθε χρόνο και ψηλότερα. Με σωστή οργάνωση και επενδύοντας σε ποδοσφαιριστές της περιοχής έχει καταφέρει να δημιουργήσει ένα σταθερό οικοδόμημα που αντέχει στους κραδασμούς της οικονομικής κρίσης που ταλανίζουν τα περισσότερα αθλητικά σωματεία.