Τσιώλης: Μπορούσαμε στο τέλος να το γυρίσουμε

Χωρίς νίκη έμεινε σε έκτο σερί παιχνίδι η Παναχαϊκή, με τον Σάκη Τσιώλη, πάντως, να δείχνει ευχαριστημένος από την προσπάθεια των παικτών του στο ισόπαλο 1-1 με τον ΝΠΣ Βόλος.

Στη συνέντευξη Τύπου ο τεχνικός των Αχαιών άφησε και αιχμές προς τους φιλοξενούμενους για καθυστερήσεις που έκαναν.

«Θέλαμε το παιχνίδι για δύο λόγους, ο πρώτος για να κλείσουμε και μαθηματικά για τη Σούπερ Λιγκ 2 αλλά και να μας κρατήσει ενδιαφέρον και τη Σούπερ Λιγκ, αλλά τελικά ήρθε άλλο αποτέλεσμα. Μπήκαμε αποφασιστικά, βγήκαμε δυναμικά, δημιούργησαμε καταστάσεις για γκολ, τελικά δεχτήκαμε γκολ και αυτό μας έβαλε άγχος και πίεση. Παρ’ όλα αυτά, τα παιδιά προσπάθησαν και στο τέλος φέραμε μια ισοπαλία, αλλά θα μπορούσαμε στο τέλος να το γυρίσουμε και σε τρεις, τέσσερις ευκαιρίες να πετύχουμε και άλλο γκολ.

Αυτό που θέλω να πω είναι πως στο β’ ημίχρονο δεν παίχτηκε πάνω από 21-22 λεπτά ποδόσφαιρο, αυτό συμβαίνει σπάνια και στο τέλος, όταν πάμε να κάνουμε την τελευταία μας αντεπίθεση, ο διαιτητής σφυρίζει και δεν μπορώ να το καταλάβω. Κοιτάμε τα τρία παιχνίδια που έχουν απομείνει γαι να κάνουμε το καλύτερο», είπε ο Τσιώλης.