Football League: Αποτελέσματα 3ης αγωνιστικής

Στραβά ξεκίνησε η φετινή πορεία της Παναχαϊκής στη Football League, με την Αναγέννηση Καρδίτσας να επικρατεί στην εκπνοή, στο ματς της τρίτης αγωνιστικής.

Οι Καρδιτσιώτες πήραν το πρώτο τους φετινό τρίποντο με γκολ του Μοσχάκη στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων και στέρησαν απ’ τους Πατρινούς την ευκαιρία να ξεκινήσουν θετικά την πορεία τους.

Την δεύτερη σερί νίκη τους πανηγύρισαν τα Τρίκαλα, που δεν δυσκολεύτηκαν να επικρατήσουν 2-0 της Καλλιθέας, ενώ μετά από ένα επεισοδιακό παιχνίδι με δύο αποβολές και ισάριθμα γκολ ο Εργοτέλης πήρε στο 87′ το «Χ» (1-1) από τη Λαμία.

Στις Σέρρες πανηγύρισε την πρώτη του νίκη για φέτος ο Αγροτικός Αστέρας ο οποίος επικράτησε 2-1 του Πανσερραϊκού, την ώρα που Ζάκυνθος κι Κισσαμικός έμειναν στο 0-0.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Football League:

Πανσερραϊκός – Αγροτικός Αστέρας 1-2
(64′ Φουρτάδο – 37′ πέν. Γέσιτς, 47′ Βελλίνης)

Ολυμπιακός Βόλου – Χανιά 1-0
(76΄ Τσιάρας)

Η 3η αγωνιστική ολοκληρώνεται αύριο (12/10) με το ματς ανάμεσα στον Απόλλωνα Σμύρνης και τον Αχαρναϊκό: