Παπαδόπουλος: Πετύχαμε τέσσερα γκολ και ήρθαμε 2-2

Μετά το τέλος του αγώνα ο Σούλης Παπαδόπουλος τόνισε για το παιχνίδι:

«Συμφωνώ σε όλα όσα είπε ο κ. Αμανατίδης, σ’ ένα μόνο δεν συμφωνώ. Στο ότι το αποτέλεσμα είναι δίκαιο. Αν μία ομάδα έπρεπε να κερδίσει αυτή ήταν ο Ολυμπιακός Βόλου, βάσει ευκαιριών. Απέναντι σε μία ομάδα, που έχω πει ότι δίκαια είναι στην κορυφή. Παίζει και καλό ποδόσφαιρο, έχει ένα καλό προπονητή και καλούς ποδοσφαιριστές. Όταν μία ομάδα είναι πρώτη από το ξεκίνημα του πρωταθλήματος, πρέπει να της δείχνεις σεβασμό. Το πέναλτι ήταν. Εμείς δεν διαμαρτυρόμαστε για το πέναλτι, αλλά για όλο το παιχνίδι. Άμα δει κάποιον στο ματς θα καταλάβει. Αν δεν σηκωνόταν λανθασμένα η σημαία του βοηθού καταλογίζοντας οφσάιντ τον Πόζογλου που έφευγε μόνος του κι αν κάναμε γκολ τις ευκαιρίες που μας παρουσιάστηκαν για το 2-0, τα πράγματα ήταν διαφορετικά. Το παιχνίδι ήταν φανταστικό, ήταν πάρα πολύ καλό. Δυστυχώς, δεχθήκαμε ένα γκολ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου με ένα πέναλτι. Στο ξεκίνημα του δευτέρου ημιχρόνου έγινε η φάση με το αυτογκόλ και στο ποδόσφαιρο συμβαίνουν αυτά. Όμως, δεν συμβαίνει συχνά, όταν παίζεις με τέτοιες ομάδες, να δείχνεις χαρακτήρα. Εμείς όμως δείξαμε χαρακτήρα. Ρισκάραμε, ισοφαρίσαμε και θα μπορούσαμε να πετύχουμε κι άλλο ένα γκολ και να πάρουμε τη νίκη. Δεν τα καταφέραμε. Ωστόσο, δεν μπορώ να πω ότι δεν είμαι ευχαριστημένος από τους ποδοσφαιριστές και από τον κόσμο. Αυτό που με στενοχωρεί είναι, ότι σε πολλά παιχνίδια που δεν πήραμε τη νίκη, χάσαμε τους βαθμούς στις λεπτομέρειες. Εμείς σήμερα πετύχαμε τέσσερα γκολ και ήρθαμε 2-2. Κοιτάζουμε μπροστά, το πρωτάθλημα έχει 10 παιχνίδια ακόμη. Θα δούμε τι μπορούμε να καταφέρουμε στο τέλος. Συγχαρητήρια στην ομάδα των Τρικάλων και για το καλό της παιχνίδι. Δεν μπορούσε να παίξει σήμερα πάρα πολύ καλά, γιατί εμείς ήμασταν πάρα πολύ καλοί. Μην ξεχνάμε ότι τα Τρίκαλα έκαναν και πολύ μεγάλη προσπάθεια την περασμένη Τετάρτη στο κύπελλο με τη Λαμία και θα μπορούσαν να είχαν προκριθεί».