Νίκη για τον Διαγόρα, 3-0 την Ποταμιά

Ο Διαγόρας επικράτησε με 3-0 της Ποταμιάς στο Στεφανοβίκειο και ελπίζει σε παραμονή στην κατηγορία, παρότι το έργο του είναι δύσκολο.

Ο Διαγόρας αφού στάθηκε άτυχος στην αρχή του παιχνιδιού, με τον Αναστασίου να σημαδεύει το δοκάρι, άνοιξε τελικά το σκορ στο 21ο λεπτό. Ο Κουβελά επιχείρησε τη σέντρα και ο Ζενούνης με πλασέ έκανε το 1-0. Λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους, στο 44’, ο Ζενούνης και πάλι με γυριστό σουτ έγραψε το 2-0.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι συνέχισαν να είναι ανώτεροι και πέτυχαν και τρίτο τέρμα στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων από τον Σιγαλάκο. Στο 92’ ο Κυριάκος επεδίωξε να πάρει δεύτερη κάρτα, διότι είχε συμπληρώσει επτά στο πρωτάθλημα.

ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Πρίφτης, Καραμπούζης (72’ Σιγαλάκος), Μπλέντι, Καλλιακούδας, Δίντσης, Αλεξίου, Κουβελάς (61’ Τανός), Ζενούνης (72’ Πρασσάς), Αναστασίου (61’ Αλαμάνης), Κυριάκος, Ζιάκας