![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Μεγάλη τιμή για τον Ο.Υ.Κ. Βόλου, αφού δύο αθλητές του κλήθηκαν στα εθνικά συγκροτήματα υδατοσφαίρισης. Ο Γιώργος Μαρινάγης θα συμμετάσχει σε τριήμερο καμπ της Εθνικής Νέων Ανδρών από αύριο Τετάρτη 16/7 έως την Παρασκευή 18/7 στο κολυμβητήριο του Αγίου Κοσμά. Την κλήση έκανε ο Ομοσπονδιακός τεχνικός Σάκης Κεχαγιάς, που επειδή…
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
…βρίσκεται στη Βουδαπέστη με την Εθνική Ανδρών θα τον αναπληρώσει ο συνεργάτης του Γιάννης Φράγκος.
Επίσης, ο Μηνάς Νικηφορίδης θα λάβει μέρος σε πενθήμερο καμπ προετοιμασίας της Εθνικής Παίδων που ξεκινά σήμερα 15/7 και ολοκληρώνεται το Σάββατο 19/7 στο Ζάππειο κολυμβητήριο, υπό τις οδηγίες του Ομοσπονδιακού τεχνικού Νίκου Βενετόπουλου.
Αξίζει να σημειωθεί ότι στο καμπ των Νέων Ανδρών θα συμμετάσχει ένας ακόμη βολιώτης. Ο λόγος για τον Μάριο Χατζηγούλα, που φέτος φόρεσε το σκουφάκι του ΠΑΟΚ στο πρωτάθλημα της Α1 κατηγορίας. Πάντως και αυτός προέρχεται από τα τμήματα υποδομής του Ο.Υ.Κ.Β.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις