Άνετα η Σκιάθος 4-1 τον Μαγνησιακό

Δεν δυσκολεύτηκε η Σκιάθος να κάμψει την αντίσταση του Μαγνησιακού, φτάνοντας σε μια άνετη νίκη με σκορ 4-1. Οι γηπεδούχοι κατάφεραν να προηγηθούν με 2-0 στο πρώτο ημίχρονο χάρη σε τέρματα των Μιαρίτη στο 14′ και του Σκέμπι στο 27′, μπαίνοντας στη θέση του οδηγού και μην αφήνοντας περιθώρια αντίδρασης…

στον Μαγνησιακό.
Γρήγορα στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 56′ έγινε το 3-0 με τον Μιστακού, ενώ τρία λεπτά αργότερα, στο 59′ ο Νίκος Μιαρίτης πέτυχε το 4-0 και το δεύτερο προσωπικό του τέρμα στο παιχνίδι. Ο Μαγνησιακός κατάφερε να πετύχει το γκολ της τιμής με κεφαλιά του Γιαμαλή στο 72′.
ΣΚΙΑΘΟΣ: Παπάρας, Τουρναβίτης, Δ. Μιαρίτης, Δ. Γιαουράκης, Καμπουρέλης, Μπρέγκου (60′ Γ. Γιαουράκης), Μιστάκου, Γ. Σταμέλος (65′ Θ. Σταμέλος), Ν. Μιαρίτης, Σαρρής, Σκέμπι (55′ Τάσου).
ΜΑΓΝΗΣΙΑΚΟΣ: Βίτσιος, Τσιγκλιφής, Βασιλείου, Γιαμαλής, Προβιάς, Γκέρτσος, Καρακίτσιος, Τσιγαρίδας (55′ Μπάλας), Μωυσίδης, Τσιάνος, Πολύζος (55′ Μάιπας).