Δεύτερη φιλική νίκη για τον Ολυμπιακό Βόλου, 3-0 τον Αίαντα Σούρπης

Τη δεύτερή του νίκη σε ισάριθμα φιλικά παιχνίδια, πέτυχε ο Ολυμπιακός Βόλου που αντιμετώπισε σήμερα το απόγευμα, στο γήπεδο της Άλλης Μεριάς, τον Αίαντα Σούρπης, κερδίζοντας 3-0.

Οι ερυθρόλευκοι πέτυχαν τα δύο τέρματα στο πρώτο ημίχρονο και ένα στην επανάληψη, με τον Σάκη Θεοδοσιάδη να δίνει χρόνο σε όλους τους παίκτες του.

Το σκορ άνοιξε ο Κόφφας με κεφαλιά μετά από κόρνερ του Κόλα, με το 2-0 να γίνεται και πάλι με κεφαλιά, αυτή τη φορά του Καρατσόλη. Στο πρώτο μέρος οι ερυθρόλευκοι θα μπορούσαν να διευρύνουν περαιτέρω τον δείκτη του σκορ, ωστόσο τόσο το σουτ του Ντινιωτιάκη, όσο και του Κόλα σταμάτησαν στα δοκάρια της εστίας των φιλοξενούμενων.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε ο Μυλωνάς, στο δεύτερο ημίχρονο, με εύστοχο πλασέ από το σημείο του πέναλτι.

Ολυμπιακός Βόλου: Καβουσάκης, Παπαδήμος, Θεοδωρόπουλος, Γαλανόπουλος, Σιουμουρέκης, Καμπέρης, Κόφφας, Κόλα, Ντινιωτάκης, Καρατσόλης, Αναστασίου

Στο β’ ημίχρονο αγωνίστηκαν και οι: Κοκκώνης, Αποστολίδης, Παπαϊωάννου, Χατζηπλής, Σκούρας, Ακριβόπουλος, Σταμπουλής, Διαμαντόπουλος, Κατσαγεωργιου, Λάμπος, Μυλωνάς