Γ’ Εθνική / 4ος όμιλος: Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής, η βαθμολογία και η επόμενη


Μοιράσου το άρθρο

Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής για τον 4ο όμιλο της Γ’ Εθνικής, η βαθμολογία και το πρόγραμμα της 9ης “στροφής”.

Τα αποτελέσματα της 8ης αγωνιστικής:

Νίκαια Λάρισας – Αγριά 65-73

Άμφισσα – Αχέρων Καναλακίου 82-57

Ανόρθωση Βόλου – ΑΟ Τρίκαλα 65-80

Τιτάνες Παλαμά – ΣΚ Ιωάννινα 74-64

Σοφάδες – Αλμυρός (αναβλήθηκε)

Αμπελώνας – Παραμυθιά 68-62

Βαθμολογία

1. ΑΟ Τρίκαλα 14 (6-2)

2. Τιτάνες Παλαμά 14 (6-2)

3. Αλμυρός 13 (6-1)

4. Άμφισσα 13 (5-3)

5. Σοφάδες 12 (6-0)

6. Παραμυθιά 12 (4-4)

7. Ανόρθωση Βόλου 12 (4-4)

8. ΣΚ Ιωάννινα 11 (4-3)

9. Αμπελώνας 11 (3-5)

10. Νίκαια Λάρισας 9 (1-7)

11. Αγριά  9 (1-7)

12. Αχέρων Καναλακίου 8 (0-8)

*Αλμυρός και ΣΚ Ιωάννινα έχουν ένα παιχνίδι λιγότερο, ενώ οι Σοφάδες δύο.

Αναλυτικά οι αγώνες

Αμπελώνας – Παραμυθιά 68-62

Δεκάλεπτα: 16-15, 31-26, 53-42, 68-62

Διαιτητές; Μπουγλός Π., Παπαγιώτης

Αμπελώνας (Γιαννόπουλος): Μπαμπανάτσας 14(2), Φλεβαράς, Κονδυλόπουλος 8(1), Γκιουλέκας 22(4), Παλάσκας, Τεκούσης 10(2), Κυριακόπουλος, Καραγιάννης, Καράτζιος 2, Τσιούλκας 8, Γιώτης 4.

Παραμυθιά (Μπάθας): Χάιδος 23(3), Ματσάγγας 2, Ψιλοδημητρακόπουλος 2, Βάτσιος 2, Μάλλιος 4, Σωτηρίου 6, Κατσίβελος 10, Kρίπσι 11(1), Τσιρώνης 2.

Τιτάνες Παλαμά – ΣΚ Ιωάννινα 74-64

Δεκάλεπτα: 13-20, 31-35, 48-45, 74-64

Διαιτητές: Δόλγυρας, Μπουγλός Ι.

Τιτάνες (Βαρδακούλης, Φλώρος): Τσούμας, Μάνος 10(2), Αντωνίου 12(2), Σαριμπαλίδης 17(4), Σφακιανός 6(2), Λόλας 29, Μπουσκολίτης, Πασχάλης, Αρχοντούλης.

Ιωάννινα (Παπαδόπουλος, Κανελλόπουλος): Ζώτος 6, Νταβουλτζόπουλος 12, Ξιούρας 13(2), Μπαρτζώκας Π., Βάσης 12(1), Πολύζος 7(1), Μιλάνοβιτς 12, Μπαρτζώκας Σ. 2.

Άμφισσα – Αχέρων Καναλακίου 82-57

Δεκάλεπτα: 20-4, 43-22, 62-37, 82-57

Διαιτητές: Γιαννούλης, Γεωργουσόπουλος

Άμφισσα (Γίδας): Τσικνής 6, Λούπουλ 10, Οικονόμου 1, Μουρατίδης 32(3), Τσάρας, Παπαθεοχάρης, Τσιγγενόπουλος 10(2), Ξαγάρας 16, Γκιζόγιαννης Σωκ. 7, Μαμαρέλης, Δρίβας, Κοκολόγος.

Αχέρωντας (Βαβέτσης): Ροντογιάννης 17(5), Κασκάνης 3(1), Σταύρου, Χρήστου 15, Κακιούζης 11, Δάσκαλος 11(2).

Νίκαια Λάρισας – Αγριά 65-73

Δεκάλεπτα: 14-13, 29-33, 48-57, 65-73

Διαιτητές: Κολοκυθάς, Ντόντης

Νίκαια (Γκόρης): Καραδήμας 18, Μουράτης, Κοντογιάννης 5, Κουραμάς 5, Σιμόπουλος, Σιαμέτης 6, Μοσχόπουλος 9(1), Χασιώτης 14(1), Παπαδόπουλος, Φιλιππόπουλος 8.

Αγριά (Στρατίκης): Καραμανλής 5, Ρόσσιος 2, Ντάκης 8(2), Καραμήτσος 9, Αμπάρης 5, Τσίρος 4, Βλαχογιάννης 18, Αντωνόπουλος 4(1), Σαλεπτσής 4, Χατζόπουλος 8(1).

Ανόρθωση Βόλου – ΑΟ Τρίκαλα 65-80

Δεκάλεπτα: 20-20, 41-38, 52-60, 65-80

Διαιτητές: Σιταρίδης, Αγραφιώτης Β.

Ανόρθωση (Καπουρνιώτης): Καραγιώργος 8(2), Μπέας, Γκοντόπουλος 6(1), Ιλτσογλου 4, Καραθανάσης, Μπόγδανος 20(1), Αγκρής, Τζούμας, Σιμάκης 23(4), Σκαμάγκας, Φιλίππου, Παρασκευάς 4.

Τρίκαλα (Παπαδημητρίου): Φρύδας 2, Τζιάννης 6(1), Ορόκο 4, Ρούτσι, Λεπενιώτης 8, Γκαντιάς 10(1), Αργύρης Ντ. 20(3), Αρκούδας 2, Σούλκο 23(1), Ευαγγελακόπουλος, Αργύρης Σ. 2, Τσιτσάνης 3.

Επόμενη αγωνιστική (9η, 4/12)

ΑΟ Τρίκαλα-Άμφισσα

Αχέρων Καναλακίου-Νίκαια Λάρισας

Παραμυθιά-Σοφάδες

Αλμυρός-Τιτάνες Παλαμά

ΣΚ Ιωάννινα-Ανόρθωση Βόλου

Αγριά-Αμπελώνας

Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις