Ανέβηκε στην Α2 πόλο η Νίκη

Την άνοδο στην Α2 πανηγυρίζει η Νίκη Βόλου μετά τη σπουδαία επιτυχία που σημείωσε επί του Μίλωνα με 9-6 για την 4η αγωνιστική της τελικής φάσης του πρωταθλήματος της Β’ Εθνικής (οι αγώνες διεξάγονται στο κολυμβητήριου του Χαϊδαρίου). Αυτή ήταν η δεύτερη νίκη των «κυανόλευκων» που έχουν πλέον 7 βαθμούς και δεν απειλούνται…

…από καμία ομάδα. Η Νίκη ήταν εξαιρετική στο πρώτο ημίχρονο όταν και προηγήθηκε με 6-2. Έκανε μια… κοιλιά στην απόδοσή της στο τρίτο οκτάλεπτο, όταν ο Μίλωνας μείωσε στο γκολ (7-6), όμως με πολύ καλά άμυνα στην τελευταία περίοδο (δεν δέχθηκε γκολ) και σημειώνοντας παράλληλα δύο τέρματα, πήρε τους τρεις βαθμούς και το εισιτήριο της ανόδου στην Α2, ανεξάρτητα από το αποτέλεσμα του τελευταίου παιχνιδιού, σήμερα το απόγευμα με το Χαϊδάρι.
Τα οκτάλεπτα: 2-3, 0-3, 4-1, 0-2
Τα γκολ του Μίλωνα σημείωσαν οι: Θεοδωρίδης 3, Χαλιάσας 1, Οικονομίδης 1, Ξιάρχος 1
Τα γκολ της Νίκης σημείωσαν οι: Καρκαλιάνης 4, Χατζηγούλας 1, Γκανάτσιος 1, Καραγκούνης 1, Γλούμης 1, Δανιήλ 1.