«Έβρεξε» γκολ στο Εθνικός-Ελευθεριακός 3-5

Ο Ελευθεριακός νίκησε με 5-3 τον Εθνικό εκτός έδρας, σημειώνοντας την δεύτερη συνεχόμενη νίκη του στο πρωτάθλημα στον 1ο όμιλο της Β’ ΕΠΣΘ. Ο Εθνικός προηγήθηκε στο 30′ με σουτ του Περεντίδη. Οι γηπεδούχοι ισοφαρίστηκαν τρία λεπτά αργότερα, ενώ στο 36′ έγινε το 1-2 με πέναλτι. Λίγο

πριν το φινάλε του α’ μέρους (44′) ο Θανόπουλος με σουτ έξω από την περιοχή έφερε το ματς στα ίσια, αφού ισοφάρισε 2-2. Ένα καταστροφικό 10λεπτο κόστισε τρία γκολ στον Εθνικό (60′, 65′ πεν. και 70′), ενώ το μόνο που κατάφερε στη συνέχεια ήταν να μειώσει με τέρμα του Παλάντζα στο 84ο λεπτό.
ΕΘΝΙΚΟΣ: Στεργιούλας, Σκοτινιώτης, Αρ. Σαραφίδης (71′ Οσμάνι), Συμεωνίδης, Ματής (71′ Κερμελής), Πελεκάνος, Μωραϊτης, Θανόπουλος, Παλάσης, Περεντίδης, Αλτίνης (50′ Παλάντζας).