Υποκλίθηκε στη Χαλκίδα ο Ο.Υ.Κ.Β. έχασε με 8-13 (photos)

Υποκλίθηκε σε ανώτερο αντίπαλο ο Ο.Υ.Κ.Β. χάνοντας με 8-13 από τον Ν.Ο. Χαλκίδας στο κολυμβητήριο της Ν. Ιωνίας για την 3η αγωνιστική της Α2 πόλο ανδρών. Το καλό ξεκίνημα (η πρώτη περίοδος έληξε με 3-2 υπέρ του Ο.Υ.Κ.Β.) δεν είχε την ανάλογη συνέχεια για το βολιώτικο συγκρότημα, καθώς οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με 4-7 στο ημίχρονο.

Η διαφορά μεγάλωσε στην τρίτη περίοδο με την ομάδα της Χαλκίδας να προηγείται με 4-12. Τουλάχιστον στο τελευταίο οκτάλεπτο ο Ο.Υ.Κ.Β. κατάφερε να μειώσει το σκορ σε 8-13, καθώς πέτυχε τέσσερα τέρματα, έναντι ενός της Χαλκίδας.
Διαιτητές: Μπουδραμής, Χρ. Κυράνης.
Οκτάλεπτα: 3-2, 1-5, 0-5, 4-1.
Ο.Υ.Κ.Β. (Ζ. Μαρινάγης): Βόντζος, Παπαβασιλείου, Μάρκου, Χαλάς, Κολημήτρας 2, Χρ. Μαρινάγης 1, Δημητρίου, Κ. Καραΐσκος, Στεργίου 3, Βαφειάδης 1, Νασιάκος, Γιάγκος 1, Νάσιος, Μ. Καραΐσκος, Κουφιδάκης.
Ν.Ο. ΧΑΛΚΙΔΑΣ (Σελετόπουλος): Πουλής, Οικονόμου 1, Κοκκάλας 4, Γάτος, Αλαφάκης, Ορφανάκος, Π. Μερκουριάδης, Κόρακας, Αθανασίου 3, Μπουρνάζος 3, Ν. Μερκουριάδης 2, Βλάχος, Τρίκας.