Ματς για γερά νεύρα στον Πλάτανο

Ματς για γερά νεύρα έγινε στον Πλάτανο με τους Μυρμιδόνες να αναδεικνύονται ισόπαλοι 3-3 με την Δήμητρα. Στο 13′ ο Στ. Μάντζαρης άνοιξε το σκορ για τους Μυρμιδόνες, ενώ στο 33′ ο Αρτ. Νικηφοράκης με εκτέλεση φάουλ έγραψε 2-0. Η Δήμητρα μείωσε στο 49′ με προβολή του Κακλιά. Στο 67′ οι Μυρμιδόνες έκαναν το 3-1 με σουτ του Στουρνάρα, όμως οι παίκτες της Δήμητρας δεν είχαν πει την τελευταία τους λέξη.

Στο 72′ ο Γκαρνίδης πέτυχε το 3-2 με κεφαλιά και στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν σε 3-3. Ο Καρετέεβ με κοντινό πλασέ έδωσε το βαθμό της ισοπαλίας στη Δήμητρα.
ΜΥΡΜΙΔΟΝΕΣ: Γώγος, Τσιάτσιος, Βέργος, Κοντοβάς, Αρτ. Νικηφοράκης, Στ. Μάντζαρης, Δ. Μπούρχας, Π. Μπούρψας (95′ Ζάρας), Κουφάκης, Πιπινής (70′ Καλαμάς), Στουρνάρας (90′ Νανάς).
ΔΗΜΗΤΡΑ: Σαββίδης, Γκαρνίδης, Μπαράκου, Καρατέεβ, Τσέργας, Βούλγαρης (30′ Δάρας), Κουτσούμπας, Χατζέλας, Γαλατσίδας (46′ Τιμπλαλέξης), Κακλιάς (60′ Αντωνιάδης), Γιάννης.