![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Μετά από συναρπαστικόπ παιχνίδι ο Εθνικός Λάρισας στέφθηκε κυπελλούχος Ελλάδος, κερδίζοντας στον τελικό τον Γ.Σ. Σοφάδων με 75-70
Το ματς ήταν ντέρμπι σε όλη του τη διάρκεια και κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον εκατοντάδων αθλητών που γέμισαν το Αλκαζάρ για να το παρακολουθήσουν…
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Το παρών έδωσαν ο Δήμαρχος Σοφάδων, ο πρόεδρος της ΕΣΚΑΘ κ. Δημήτρης Ντούγκος, ο αντιπρόεδρος κ. Νίκος Φαρμάκης, τα μέλη κα Ευγενία Φραγκούλη, Απόστολος Κρεμαστάς, Βάιος Φαλάγγας, Δότας, το μέλος του Δ.Σ. της ΕΟΚ κ. Άρης Ζώης, κ.α την περιφέρεια Θεσσαλίας εκπροσώπησε ο περιφερειακός σύμβουλος κ. Λιούπας.
Διαιτητές: Παγώνης, Τζαφλέρης, Ζαχαρής.
Τα δεκάλεπτα: 12-11, 32-28, 51-46, 70-75
Γ.Σ. Σοφάδων (Κ. Κομποδιέτας): Παππάς 2, Τούλιας, Ζιάκας, Παπαδημητρίου 6, Σταμουλής, Ασημακόπουλος 4, Ζωιτσάκος 15, Κόγιας, Μανόπουλος 5, Τσιαμούρας 31(5), Δίκαρος 7, Δαουλάρης.
Εθνικός Λάρισας (Σάκαρης): Αργυρόπουλος 18(2), Ζορμπάς 6(2), Χαχόπουλος 8, Κρικώνης 11(3), Λεμπέσης, Κορομηλάς 8(2), Μαργαριτόπουλος 16(2), Δήμος, Νασίκας 8, Γκίνης, Γκουντελάκης, Κοντοθανάσης.
Δείτε τις φωτό που ακολουθούν
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις