Χωρίς Σταύρου και Μασάντο ο Ολυμπιακός με Ρήγα Φεραίο

Ο Ολυμπιακός Βόλου έδωσε χθες στο Πανθεσσαλικό το τελευταίο παιχνίδι έδρας, με αντίπαλο τον Αχιλλέα Νεοκαισάρειας, σημειώνοντας ευρεία νίκη με 4-1. Οι «ερυθρόλευκοι» ήταν εξαιρετικοί στο δεύτερο ημίχρονο, διάστημα όπου σημείωσαν τρία τέρματα και το 1-1 του πρώτου ημιχρόνου έγινε 4-1.

Δύο ποδοσφαιριστές του Ολυμπιακού συμπλήρωσαν κάρτες και δεν θα δώσουν το «παρών» στο κυριακάτικο παιχνίδι με τον Ρήγα Φεραίο στο Βελεστίνο, αλλά ούτε και στο τελευταίο παιχνίδι πρωταθλήματος με τον Θεσπρωτό στην Ηγουμενίτσα. Ο λόγος για τους Ηλία Σταύρου και Ούγκο Μασάντο, οι οποίοι συμπλήρωσαν επτά κίτρινες κάρτες, δεν υπολογίζονται από τον Κώστα Μπράτσο και η χρονιά τελείωσε πρόωρα γι’ αυτούς.
Τουλάχιστον επιστρέφει από τιμωρία ο Γιάννης Δωματάς, ενώ αναμένεται να είναι έτοιμος ο Κώστας Οικονόμου, ο οποίος προερχόταν από τραυματισμό. Αμφίβολη είναι η συμμετοχή του Φαμπρίτσιο Πότσι, ο οποίος και αυτός ταλαιπωρήθηκε τις τελευταίες μέρες από τραυματισμό.