Νέα νίκη για τις κορασίδες του Ολυμπιακού Β. (photos)

Μετά από συναρπαστικό αγώνα που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον των φιλάθλων, η ομάδα κορασίδων μπάσκετ του Ολυμπιακού Βόλου επιβλήθηκε της αντίστοιχης ομάδας της Ανάληψης με σκορ 56-51 και διατηρήθηκε στη δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα με πέντε νίκες σε έξι παιχνίδια.

Ο Ολυμπιακός…

…διατήρησε το προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι, προηγήθηκε στο 20′ με 35-21 και στο 30′ με 47-37. Στην τελευταία περίοδο η Ανάληψη πλησίασε στο 38′ σε 52-51. Όμως, ο Ολυμπιακός πιο ψύχραιμος στα τελευταία λεπτά έφτασε στην τελική επικράτηση.

Και οι δυο αντίπαλοι προσπάθησαν για το καλύτερο δυνατό.

Δεκάλεπτα: 13-18, 21-35, 37-47, 51-56

Διαιτητές: Πουργιανού, Αβραμίδου

Ανάληψη (Γαλανάκης-Γκανάτσιου): Γκανάτσιου 6, Ραμματά, Αλεξίου, Μαργαριτοπούλου 2, Σουλιώτη, Νούλα Φ., Τάσιου 2, Τζαφόλια, Νούλα Κ. 12, Σιμιτζή 24, Μαντζίρη 2, Φραγκογιώργου 3

Δείτε τις φωτό που ακολουθούν…

Ολυμπιακός Βόλου (Παπαθανασίου-Ράμμου): Λιάκου 2, Αναστασιάδη 7, Κανελλοπούλου, Στάμου 6, Πανάγου, Λιόλιου 4, Παρασχάκη, Αρτεμισίου 25, Ψήφου, Νάνου, Τζανετοπούλου, Πόπιντσουκ 12, Θέου, Πατρελάκη, Τσια