Ο Γρατσάνης σφυρίζει τον Ολυμπιακό Β. στην Καλαμαριά

Τους διαιτητές της 16ης αγωνιστικής για την Football League όρισε η ΚΕΔ. Την αναμέτρηση του Ολυμπιακού Βόλου κόντρα στον Απόλλωνα, που θα διεξαχθεί τη Δευτέρα 9 Φεβρουαρίου στην Καλαμαριά θα διευθύνει ο κ. Βαγγέλης Γρατσάνης της Ένωσης Τρικάλων με βοηθούς τους κ.κ. Σίπκα και Νταλούκα. Αναλυτικά οι ορισμοί των διαιτητών:

1ος όμιλος

Κυριακή 8 Φεβρουαρίου

Παναχαϊκή – Επισκοπή (15:00, Παμπελοποννησιακό)

Διαιτητής: Σταθόπουλος (Δυτ. Αττικής)

Βοηθοί: Κασσαβέτης (Αιτ/νίας), Σπυρόπουλος (Αν. Αττικής)

4ος: Αντωνίου (Αθηνών)

Καλλιθέα – Παναιγιάλειος (15:00, Δημ. Γυμν/ριο «Σπ. Σπ. Γιαλαμπίδης»)

Διαιτητής: Σελίμος (Λακωνίας)

Βοηθοί: Κωνσταντόπουλος (Κορινθίας), Πολυχρονιάδης (Αν. Αττικής)

4ος: Καρυοφύλλης (Πειραιά)

ΑΕΚ – ΑΟ Χανιά (18:00 OTE TV, ΟΑΚΑ)

Διαιτητής: Κιοτζένης (Ξάνθης)

Βοηθοί: Πυλαρινός (Ζακύνθου), Πήττας (Ηλείας)

4ος: Νεοφυτιάδης (Κορινθίας)

Δευτέρα 9 Φεβρουαρίου

Άλιμος – Ηρακλής Ψαχνών (15:00, Δημ. Στάδιο Αγίου Δημητρίου)

Διαιτητής: Πουλημάς (Κέρκυρας)

Βοηθοί: Λάμιας, Αθανασοπούλου (Μεσσηνίας)

4ος: Διαμαντόπουλος (Αρκαδίας)

Αχαρναϊκός – Φωστήρας (15:00 OTE TV, Δημ. Στάδιο Αχαρνών)

Διαιτητής: Κουλούδης (Λέσβου)

Βοηθοί: Πρέντζας (Δυτ. Αττικής), Κοκμοτός (Ρεθύμνου)

4ος: Βάτσιος (Δυτ. Αττικής)

Ρεπό: Ερμιονίδα

2ος όμιλος

Παρασκευή 6 Φεβρουαρίου

Ηρακλής – Τύρναβος (18:00 OTE TV, Καυτανζόγλειο)

Διαιτητής: Καραντώνης (Ημαθίας)

Βοηθοί: Κουτσόγιαννος (Αθηνών), Λ. Τίκας (Θεσπρωτίας)

4ος: Μπαλατσούκας (Θεπρωτίας)

Κυριακή 8 Φεβρουαρίου

ΑΕΛ – Λαμία (15:00 ΟΤΕ ΤV, Αλκαζάρ)

Διαιτητής: Φουκάκης (Ηρακλείου)

Βοηθοί: Κουντουρέλης, Αργυρός (Αθηνών)

4ος: Ευαγγέλου (Αθηνών)

Φωκικός – Εθν. Σερρών (15:00, Δημ. Στάδιο Άμφισσας)

Διαιτητής: Ντοκάκης (Χανίων)

Βοηθοί: Χουλιάρας (Αιτ/νίας), Σπανός (Αχαΐας)

4ος: Φώτης (Εύβοιας)

Αγροτικός Αστ. – Πιερικός (15:00, Γήπ. Ευόσμου)

Διαιτητής: Τζήλος (Λάρισας)

Βοηθοί: Παπαδημητρίου (Λάρισας), Πετρόπουλος (Θεσσαλίας)

4ος: Μαλούτας (Ημαθίας)

Αιγινιακός – Ζάκυνθος (15:00, Δημ. «Γ. Παραλυκίδης)

Διαιτητής: Μολιχιτούδης (Μακεδονίας)

Βοηθοί: Χαδήμογλου, Νατσιόπουλος (Μακεδονίας)

4ος: Τεβεκέλης (Μακεδονίας)

Δευτέρα 9 Φεβρουαρίου

Απόλλων 1926 – Ολυμπιακός Β. (18:00 OTE TV, Γήπ. Καλαμαριάς)

Διαιτητής: Γρατσάνης (Τρικάλων)

Βοηθοί: Σίπκας (Πέλλας), Νταλούκας (Τρικάλων)

4ος: Συμεωνίδης (Πιερίας)

Ρεπό: Αναγ. Καρδίτσας