Το πρόγραμμα του πρωταθλήματος μπάσκετ της Α1 ΕΣΚΑΘ

Πραγματοποιήθηκε στη Λάρισα η κλήρωση του πρωταθλήματος μπάσκετ της Α1 ΕΣΚΑΘ που ξεκινά το Σάββατο 28 Οκτωβρίου. Την 1η αγωνιστική έχουμε δύο τοπικά ντέρμπι Ολυμπιακός Β.-Ανάληψη και Γ.Σ.Βόλου-ΑΕΒΔ. Η Αγριά B.C παίζει εκτός με τον Φοίβο, ο Ίωνας με τον Κεραυνό και ο Γ.Σ.Αλμυρού με τον Σπάρτακο. Αναλυτικά η κλήρωση έχει ως εξής…

 

1ος Γύρος
1η αγωνιστική
Φοίβος – Αγριά B.C
Σπάρτακος – ΓΣ Αλμυρού
Ολυμπιακός Βόλου – Ανάληψη
Ίωνας – Κεραυνός
Γ.Σ.Βόλου – ΑΕΒΔ

2η αγωνιστική
ΑΕΒΔ – Ίωνας
Κεραυνός – Ολυμπιακός Βόλου
Ανάληψη – Σπάρτακος
ΓΣ Αλμυρού – Φοίβος
Αγριά B.C – Γ.Σ.Βόλου

3η αγωνιστική
Φοίβος – Ανάληψη
Σπάρτακος – Κεραυνός
Ολυμπιακός Βόλου – ΑΕΒΔ
Ίωνας – Γ.Σ.Βόλου
Αγριά B.C – ΓΣ Αλμυρού

4η αγωνιστική
Ίωνας – Αγριά B.C
Γ.Σ.Βόλου – Ολυμπιακός Βόλου
ΑΕΒΔ – Σπάρτακος
Κεραυνός – Φοίβος
Ανάληψη – ΓΣ Αλμυρού

5η αγωνιστική
Φοίβος – ΑΕΒΔ
Σπάρτακος – Γ.Σ.Βόλου
Ολυμπιακός Βόλου – Ίωνας
ΓΣ Αλμυρού – Κεραυνός
Αγριά B.C – Ανάληψη

6η αγωνιστική
Ολυμπιακός Βόλου – Αγριά B.C
Ίωνας – Σπάρτακος
Γ.Σ.Βόλου – Φοίβος
ΑΕΒΔ – ΓΣ Αλμυρού
Κεραυνός – Ανάληψη

7η αγωνιστική
Φοίβος – Ίωνας
Σπάρτακος – Ολυμπιακός Βόλου
Ανάληψη – ΑΕΒΔ
ΓΣ Αλμυρού – Γ.Σ.Βόλου
Αγριά B.C – Κεραυνός

8η αγωνιστική
Σπάρτακος – Αγριά B.C
Ολυμπιακός Βόλου – Φοίβος
Ίωνας – ΓΣ Αλμυρού
Γ.Σ.Βόλου – Ανάληψη
ΑΕΒΔ – Κεραυνός

9η αγωνιστική
Φοίβος – Σπάρτακος
Κεραυνός – Γ.Σ.Βόλου
Ανάληψη – Ίωνας
ΓΣ Αλμυρού – Ολυμπιακός Βόλου
Αγριά B.C- ΑΕΒΔ

2ος Γύρος
10η αγωνιστική
Αγριά B.C -Φοίβος
ΓΣ Αλμυρού-Σπάρτακος
Ανάληψη-Ολυμπιακός Βόλου
Κεραυνός-Ίωνας
ΑΕΒΔ-Γ.Σ.Βόλου

11η αγωνιστική
Ίωνας-ΑΕΒΔ
Ολυμπιακός Βόλου-Κεραυνός
Σπάρτακος-Ανάληψη
Φοίβος-ΓΣ Αλμυρού
Γ.Σ.Βόλου-Αγριά B.C

12η αγωνιστική
Ανάληψη-Φοίβος
Κεραυνός-Σπάρτακος
ΑΕΒΔ-Ολυμπιακός Βόλου
Γ.Σ.Βόλου-Ίωνας
ΓΣ Αλμυρού -Αγριά B.C

13η αγωνιστική
Αγριά B.C-Ίωνας
Ολυμπιακός Βόλου-Γ.Σ.Βόλου
Σπάρτακος-ΑΕΒΔ
Φοίβος-Κεραυνός
ΓΣ Αλμυρού -Ανάληψη

14η αγωνιστική
ΑΕΒΔ-Φοίβος
Γ.Σ.Βόλου-Σπάρτακος
Ίωνας-Ολυμπιακός Βόλου
Κεραυνός-ΓΣ Αλμυρού
Ανάληψη-Αγριά B.C

15η αγωνιστική
Αγριά B.C-Ολυμπιακός Βόλου
Σπάρτακος-Ίωνας
Φοίβος-Γ.Σ.Βόλου
ΓΣ Αλμυρού-ΑΕΒΔ
Ανάληψη-Κεραυνός

16η αγωνιστική
Ίωνας-Φοίβος
Ολυμπιακός Βόλου-Σπάρτακος
ΑΕΒΔ-Ανάληψη
Γ.Σ.Βόλου-ΓΣ Αλμυρού
Κεραυνός-Αγριά B.C

17η αγωνιστική
Αγριά B.C-Σπάρτακος
Φοίβος-Ολυμπιακός Βόλου
ΓΣ Αλμυρού-Ίωνας
Ανάληψη-Γ.Σ.Βόλου
Κεραυνός-ΑΕΒΔ

18η αγωνιστική
Σπάρτακος – Φοίβος
Γ.Σ.Βόλου – Κεραυνός
Ίωνας – Ανάληψη
Ολυμπιακός Βόλου – ΓΣ Αλμυρού
ΑΕΒΔ – Αγριά B.C