Ήττα με 28-13 για τις γυναίκες του Κενταύρου από τον Παναθλητικό

Στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής της Α2 εθνικής κατηγορίας γυναικών του Χάντμπολ, η ομάδα του Κενταύρου Αγριάς αντιμετώπισε το Σάββατο 7 Μαρτίου 2015 στη Θεσσαλονίκη την ομάδα του Παναθλητικού Συκεών. Η ομάδα της Θεσσαλονίκης πήρε προβάδισμα από την αρχή του παιχνιδιού (προηγούνταν 8 – 3 στο 15ο λεπτό), ένα προβάδισμα που διατήρησε και διεύρυνε μέχρι το τέλος του παιχνιδιού, όπου και κέρδισε με σκορ 28-13.

Η ομάδα της Αγριάς είχε χρονικά σημεία στο παιχνίδι που απέδωσε καλό…

…χάντμπολ (κυρίως στα τελευταία 20 λεπτά του παιχνιδιού), απέναντι σε μια πολύ καλογυμνασμένη και τεχνική ομάδα. Στο συγκεκριμένο αγώνα έκανε την επανεμφάνισή της η Εβίτα Σταμοπούλου. Η βολιώτισσα αθλήτρια απουσίαζε από τα γήπεδα σχεδόν ένα χρόνο, καθώς πολύ πρόσφατα έγινε μητέρα.