Ισοπαλία στα… “Χ-ασομέρια”, γι’ Αγ. Άννα και Πύρασο

Αποδίδοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο, στο δεύτερο μέρος της αναμέτρησης, Αγία Άννα και Πύρασος ήρθαν ισόπαλοι 2-2,  με τους γηπεδούχος να ισοφαρίζουν με πέναλτι στις καθυστερήσεις.

Την παράβαση χαρακτήρισαν οι φιλοξενούμενοι ως πραγματική, αλλά και ανόητη από την πλευρά τους  και θεωρούν ότι αδικούνται από το τελικό αποτέλεσμα, αναφέροντας αφενός ότι είχαν περισσότερες ευκαιρίες κι αφετέρου επικαλούμενοι το χρονικό σημείο και τον τρόπο που δέχτηκαν το γκολ της ισοφάρισης…

Το 0-1 έγινε στο 43’ με τον Κάρο, που αξιοποίησε μπαλιά του Ζαχαράκη στην πλάτη της άμυνας, πέρασε τον αντίπαλο παίκτη που είχε μπροστά του και πλάσαρε με δύναμη το Ντάριο.

Στο 57’ από εκτέλεση κόρνερ και σύγχυση στα καρέ της Αγ. Άννας, ο Νούσιας πλάσαρε εύστοχα. Όμως, ο ίδιος παίκτης έχασε τεράστια ευκαιρία να κάνει το 1-3, τρία λεπτά αργότερα (60’), όταν από κάθετη του Ζαχαράκη, πλάσαρε άουτ.

Στο 67’ ο Σκοπός με κεφαλιά σε δεύτερη προσπάθεια “κρέμασε” τον τερματοφύλακα, μειώνοντας σε 1-2 κι ο Κ. Τσιουρέλης στο 92’ ανατράπηκε από τον Τσιάμη κι εκτέλεσε εύστοχα γράφοντας το 2-2. Νωρίτερα, ο  ίδιος παίκτης σε κενή εστία, από παράλληλη σέντρα του Φιλατζικιώτη, έκανε την προβολή, αλλά βρήκε τη μπάλα με τις τάπες και δεν μπόρεσε να τη στείλει στα δίχτυα, στην καλύτερη από τις ευκαιρίες που είχαν οι γηπεδούχοι στην αναμέτρηση.

ΑΓ. ΑΝΝΑ: Ντάριο, Θ. Ζάγκας, Στεργιόπουλος, Πανόπουλος (80’ Κριτσίνης), Πετσιμέρης (72’ Σκοπός), Ζαρίφης, Σ. Τσιουρέλης (56’ Καραλόπουλος), Φιλατζικίωτης, Χατζητρακόσιας, Γιοβάνης (46’ Σπ. Ζάγκας), Κ. Τσιουρέλης

ΠΥΡΑΣΟΣ: Τσιλίγκος, Τσάκαλος (65’ Παδιώτης), Σιαμέτης (60’ Μπαρμπούτας), Γκίνης, Τσάμης, Γιοβάνης, Μπασδάνης, Νουσιας, Κάρρος, Ζαχαράκης, Στεργίου