![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Σημαντική μεταγραφική επιτυχία για την Αθλητική Ένωση Βόλου Διμηνίου, καθώς συμφώνησε με τον Λευτέρη Στάμο. Ο ικανός σέντερ έχει μεγάλη πείρα, καθώς με τα χρώματα της Νίκης έφτασε να αγωνίζεται μέχρι και στην Α2 κατηγορία. Αξίζει να σημειωθεί ότι προπονητής στην ΑΕΒΔ θα είναι φέτος ο Σπύρος Στρατίκης, ο οποίος ήταν…
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
…πέρσι τεχνικός της Νίκης και είχε πάλι παίκτη τον Λευτέρη Στάμο.
Στο μεταξύ στην Αμερική και συγκεκριμένα στο Κλίβελαντ βρίσκεται ο Σπύρος Ρόσιος. Ο 17χρονος καλαθοσφαιριστής συμμετέχει στο ΤNBA, δηλαδή στο πρόγραμμα από το οποίο γίνεται η επιλογή νεαρών παικτών για υποτροφία σε κολλέγια των ΗΠΑ. Ο Ρόσιος είναι ένα από τα 22 Ελληνόπουλα που έχουν ενταχθεί στο πρόγραμμα αυτό και θα προσπαθήσει να πείσει τους αρμοδίους των κολεγίων για μια θέση στην ομάδα τους.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις