Ποδηλασία: Χρυσός ο Σούλιος στο Όμνιουμ

Ο Π.Ο. Βόλος συνεχίζει να πρωταγωνιστεί στην ποδηλασία πίστας και ένας ακόμη αθλητής του αναδείχθηκε πρωταθλητής Ελλάδος. Ο λόγος για τον Ζήση Σούλιο ο οποίος κατέκτησε το χρυσό μετάλλιο στο Όμνιουμ, στο Πανελλήνιο πρωτάθλημα 2021 που φιλοξενήθηκε στην Αθήνα.

Μετά την ολοκλήρωση των τριών αγωνισμάτων του Όμνιουμ ο Σούλιος έφτασε τους 148 βαθμούς που ήταν αρκετοί για να τον ανεβάσουν στο ψηλότερο σκαλί του βάθρου. Το ασημένιο μετάλλιο πήρε ο Δημήτρης Χρηστάκης του Α.Σ. Άλφα με 125 βαθμούς και το χάλκινο ο Νίκος Δράκος του Διαγόρα με 123 βαθμούς. Ακολούθησε στην κατάταξη ο Μιχάλης Μαυρικάκης του Κρόνου Νίκαιας με 118 β., ενώ στην 5η θέση κατατάχθηκε ένας ακόμη ποδηλάτης του Π.Ο. Βόλος. Πρόκειται για τον Χαράλαμπο Καστραντά, ο οποίος συγκέντρωσε 117 βαθμούς.

Τέλος, αξίζει να αναφέρουμε, ότι ο Βολιώτης Σωτήρης Μπρέτας, που πλέον αγωνίζεται με τα χρώματα του ΠΓΣ Λάρισας πήρε την 7η θέση με 92 βαθμούς.