Πεντάστερος ο Πύρασος στην πρεμιέρα της Α’ ΕΠΣΘ

Με εκτός έδρας νίκη (0-5) ξεκίνησε το φετινό πρωτάθλημα ο Πύρασος, στο γήπεδο των Καλών Νερών επί της ΑΕ 2002.

Ο Γκαραβέλας στο 22′ το 0-1 ύστερα από ασίστ του Ροτζέριο, ο Μπουμπούκης στο 60′ το 0-2, ο ίδιος παίκτης το 0-3 στο 75′, ο Φουρκιώτης το 0-4 στο 80′ και το σκορ έκλεισε ο Μπουμπούκης που σημείωσε χατ τρικ σε ένα ημίχρονο με τέρμα στο 85ο λεπτό. Τρεις ασίστ στην αναμέτρηση από τον Ροτζέριο και ντεμπούτο για τον 16χρονο Μαντζαβίνο.

ΑΕ 2002: Μητράκος, Σφέτσιος (75′ Παπαϊωάννου), Σταθόπουλος, Προβιάς, Σιαμέτης, Βεργοζήσης (80′ Κιόσια), Γαλάνης, Τζοβάρας, Παρίσης, Μούσιας, Στουμποβίκος (60′ Βέργος).

Πύρασος: Τσιλίγκος, Μπούτλας, Χριστοδούλου, Τσάμης (81′ Ζητούδης), Διαμαντένιας, Τσιότσας, Θεοδωρόπουλος (81′ Σταντζούρης), Γκαραβέλας, Μπουμπούκης, Ροτζέριο (85′ Μαντζαβίνος), Λουκάι (70′ Φουρκιώτης).