Άνετο τρίποντο για τον Πανσερραϊκό | Τα highlights (video)

Την 9η διαδοχική του εντός έδρας νίκη κατέκτησε το Σάββατο (06/05) ο Πανσερραϊκός.

Η ομάδα των Σερρών επικράτησε 3-0 του Απόλλωνα Πόντου εντός έδρας χωρίς να δυσκολευτεί ιδιαίτερα και έκανε νέο βήμα για την πρωτιά. Αύξησε, άλλωστε, τη διαφορά από την ΑΕΛ στους 11 πόντους και συνεχίζει να μετρά αντίστροφα για την κατάκτηση του τίτλου.

Η ομάδα της Καλαμαριάς άντεξε για ένα ημίχρονο και στο δεύτερο ημίχρονο ο Στίνα στο 47′ άνοιξε το σκορ με σουτ. Ο Κανίς πέντε λεπτά αργότερα «κλείδωσε» τη νίκη για την ομάδα των Σερρών και το αποτέλεσμα διαμόρφωσε ο Μπαΐροβιτς στο 73′.

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ 3-0
Σκόρερ: 47′ σουτ Στίνα, 52′ σουτ Κανίς, 73′ κεφ. Μπαΐροβιτς

ΠΑΝΣΕΡΡΑΪΚΟΣ (Παύλος Δερμιτζάκης): Κατσίκας, Δεληγιαννίδης, Λυμπεράκης, Καρασαλίδης (79′ Παντεκίδης), Παπάζογλου, Κολομπίνο, Στάικος, Κανίς (65′ Σοφιανός), Στίνα (55′ Μούργος), Μπαΐροβιτς (79′ Μασκανάκης), Σαΐντ (55′ Κατσαντώνης).

ΑΠΟΛΛΩΝ ΠΟΝΤΟΥ (Δημήτρης Καλαϊτζίδης): Πίτκας, Τσαγκαλίδης (55′ Γαλεάδης), Αμπούντου, Ντιαλόσι (76′ λ.τ Ζουρνατζάκης), Αμαραντίδης, Μπελεβώνης, Μουμίν, Καλογέρης, Λαμπίρης, Μέτγκενμπεργκ (46′ Αραβίδης), Ντοναλντόνι.

Διαιτητής: Γιουματζίδης (Πέλλας)
Βοηθοί: Ψύλλος (Λέσβου), Δανδανόπουλος (Ξάνθης)