“Σπόντα” Λεβαδειακού στη Νίκη για τη διαιτησία: θα είχε ενδιαφέρον η άποψη των λαλίστατων αντιπάλων μας

Στο ρεπορτάζ του αγώνα με τη Νίκη για το Κύπελλο ο Λεβαδειακός αφιερώνει μία παράγραφο για το ακυρωθέν γκολ του Τσιριγώτη, στην οποία προκαλεί τη βολιώτικη ομάδα να πάρει θέση για τη σημερινή διαιτησία.

Αναλυτικά το ρεπορτάζ και οι σπόντες…

“Την ήττα με 1-0 γνώρισε ο Λεβαδειακός στη ρεβάνς του Κυπέλλου Ελλάδας Betsson με τη Νίκη Βόλου στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, ωστόσο δεν πήρε αυτά που δικαιούνταν.⁣⁣
Μετά από το ισόπαλο πρώτο παιχνίδι (1-1), η Νίκη προηγήθηκε στο 17ο λεπτό της ρεβάνς κι έκανε το 1-0, σε μία φάση που είχε και την τύχη με το μέρος της.⁣⁣
Στο δεύτερο ημίχρονο της συνάντησης ο Λεβαδειακός πήρε μέτρα στο γήπεδο και πίεσε για την ισοφάριση, αλλά του στερήθηκε ένα κανονικό γκολ που σημείωσε ο Θοδωρής Τσιριγώτης στο 60ο λεπτό, με τον βοηθό διαιτητή να τον υποδεικνύει λανθασμένα σε θέση οφσάιντ.⁣⁣