Μεγάλη νίκη του Κενταύρου Ζαγοράς στην παράταση επί των Φαρσάλων

Μετά από ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, ο Κένταυρος Ζαγοράς επιβλήθηκε στην παράταση με 61-59 (κ.α 52-52) του Α.Σ. Φαρσάλων για το πρωτάθλημα μπάσκετ της Α2 ΕΣΚΑΘ. Η ομάδα του Κώστα Δέρβου με καλάθι του Ρουμπέα 6” πριν τη λήξη της κανονικής περιόδου ισοφάρισε σε 52-52 κι έστειλε το ματς στην παράταση….

Οι δύο αντίπαλοι και στην παράταση συμβάδιζαν στο σκορ. Ο Κένταυρος πήρε τη νίκη με καλάθι του Κοντογιώργου στα 22” πριν τη λήξη
Τα δεκάλεπτα 12-10, 24-23, 37-40, 52-52 κ.α. 61-59 παρ.
Ζαγορά (Δέρβος): Λάσκος, Καραρρήγας 13(3), Κλειτσογιάννης 3(1), Κοντογιώργος 17, Κισκίνης 6(1), Φίκαρης, Βαίτσης 4, Ρουμπέας 10, Γαβαλάς 6, Γεωργούδης 2.
Φάρσαλα(Μανετζής Α.): Μανετζής Χ. 18(2), Δημακόπουλος, Γκουντόπουλος 10(1), Μανετζής Α. 3(1), Δημητρακόπουλος 24, Ζαχαρής, Ρούμπας 4.