Παρασκευαΐδης: «Δεν τα παρατάμε»

Ο Γιώργος Παρασκευαΐδης εκπροσώπησε τους ποδοσφαιριστές στη συνέντευξη Τύπου μετά το τέλος του αγώνα στην Λάρισα κόντρα στον Απόλλωνα, τονίζοντας πως το αποτέλεσμα δεν σηκώνει δικαιολογίες όμως συμβαδίζοντας με τις δηλώσεις του προπονητή του, ανέφερε πως οι παίκτες δεν θα τα παρατήσουν.

Αναλυτικά:

«Βαριά ήττα για μας για τον σύλλογο, όταν έχεις δεχτεί πέντε τέρματα είναι δύσκολο να εξηγήσεις ότι ήσουν καλύτερος στο α ημίχρονο γιατί πολύ απλά το 5-0 δεν αφήνει τέτοια περιθώρια.
Αυτό δυστυχώς είναι το αποτέλεσμα και δεν μπορεί να αλλάξει, είναι όλα δύσκολα, πολύ απλά κλείνεις το στόμα και περιμένεις το επόμενο παιχνίδι με ανυπομονησία για να κάνεις κάτι καλό. Συγχαρητήρια στην ομάδα του Απόλλωνα, εμείς δεχτήκαμε γρήγορα δυο γκολ στην επανάληψη, δυστυχώς έτσι είναι το ποδόσφαιρο και όπως είπε και ο κόουτς δεν τα παρατάμε».