Ηττήθηκε με 25-16 ο Κένταυρος Αγριάς στο Κερατσίνι

Την ήττα γνώρισε η ομάδα του Κενταύρου Αγριάς με 25-16, από την ομάδα του Ολυμπιακού Κερατσινίου, στα πλαίσια της 17ης αγωνιστικής. Η ομάδα του Κενταύρου παρουσιάστηκε στο κλειστό του Κερατσινίου σαφώς επηρεασμένη από την διακοπή δύο εβδομάδων του πρωταθλήματος, αλλά και “λαβωμένη” στη περιφέρεια από την απουσία του Ζωναρόπουλου…

…Η πιεστική, αλλά και πολλές φορές αντιαθλητική άμυνα των γηπεδούχων (υπό την ανοχή της διαιτησίας) περιόρισε τα επιθετικά ατού του Κενταύρου Αγριάς, έτσι ο Ολυμπιακός πήρε σαφές προβάδισμα (4 – 0) από τα πρώτα λεπτά, το οποίο διεύρυνε με τη λήξη του ημιχρόνου (13 – 5). Στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου η Μαγνησιώτικη ομάδα κατάφερε να αντιδράσει και να μειώσει το σκορ σε 15 – 11 στο 38ο λεπτό. Η συνέχεια όμως δεν ήταν ανάλογη για τον Κένταυρο Αγριάς και έτσι η ομάδα του Κερατσινίου πήρε την νίκη με τελικό σκορ 25 – 16.

Ο Κένταυρος παραμένει στη 6η θέση του βαθμολογικού πίνακα με 14 βαθμούς, μια τιμητική θέση που θα επιδιώξει να διατηρήσει στη τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος στο Βόλο, όπου αντιμετωπίζει το Σάββατο 1 Απριλίου στις 17.00 την ομάδα του Λεωνίδα Αγ. Αναργύρων.