![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Τον ταλαντούχο γκαρντ καλαθοσφαιριστή Φίλιππο Σέρρη από τον Αιολικό Βόλου απέκτησε ο Α.Σ. Ίωνας Βόλου που προχώρησε στην παρακάτω ανακοίνωση: “Ο Α.Σ ΙΩΝΑΣ ΒΟΛΟΥ είναι στην ευχάριστη θέση να ανακοινώσει την έναρξη της συνεργασίας με τον καλαθοσφαιριστή Φίλιππο Σέερρη τον οποίο και απέκτησε από τον Αιολικό Βόλου. Ο Φίλιππος είναι ένας από τους πιο ταλαντούχους γκαρντ και θα βοηθήσει τα μέγιστα την ομάδα μας. Καλώς ήρθες στην μεγάλη οικογένεια του ΙΩΝΑ Φίλιππα. Τέλος ο ΙΩΝΑΣ ΒΟΛΟΥ ευχαριστεί πολύ την διοίκηση του ΑΙΟΛΙΚΟΥ ΒΟΛΟΥ για την παραχώρηση του παίχτη”
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις