Επιτυχίες της Νίκης Βόλου στο Διασυλλογικό Παμπαίδων – Παγκορασίδων Β’

Επιτυχίες κατέγραψαν οι αθλητές κι αθλήτριες του τμήματος στίβου του Γ.Σ.Β. «Η ΝΙΚΗ»,  στο 3ο Διασυλλογικό Πρωτάθλημα Πολυάθλων ΠΠ-ΠΚ Β'(γεν.2006-2007)  που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο 12 Οκτωβρίου στο βοηθητικό γήπεδο του Πανθεσσαλικού σταδίου στο Βόλο.

Στους αγώνες, συμμετείχαν συνολικά 110 αθλητές και αθλήτριες από όλους τους συλλόγους της Μαγνησίας, ενώ το τμήμα στίβου της Νίκης Βόλου, αποτέλεσε την πολυπληθέστερη ομάδα, συμμετέχοντας με 14 αθλητές και 25 αθλήτριες.

Όλοι οι αθλητές και αθλήτριες αγωνίστηκαν σε τέσσερα αγωνίσματα (60μ. – μήκος – σφαίρα – μπαλάκι)

Οι αθλητές/τριες  της Νίκης Βόλου, πραγματοποίησαν σπουδαία εμφάνιση σημειώνοντας πολύ καλές επιδόσεις, φέρνοντας για μία ακόμη φορά το Σύλλογο στην πρώτη θέση στην ομαδική κατάταξη και στην κατηγορία των παμπαίδων και των παγκορασίδων Β’, με μεγάλη διαφορά από το δεύτερο σωματείο.

Οι αθλητές κι αθλήτριες του τμήματος, ξεκίνησαν πολύ δυνατά τις φετινές αγωνιστικές τους υποχρεώσεις, αποδεικνύοντας ότι το τμήμα στίβου της Νίκης Βόλου, έχει ένα πολύ καλό δυναμικό στις μικρές ηλικίες και αυτό αποδεικνύεται περίτρανα από τα αποτελέσματα των αγώνων.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αθλητών/τριων μας:

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Β’

Αντωνιάδης Αλέξανδρος          2η θέση

Μιχαλόπουλος Πέτρος             3η θέση

Τσαντερμάς Γιάννης                 5η θέση

Γκράσσος Νίκος                     15η θέση

Δενελάβας Άγγελος                19η θέση

Κώτσιας Διονύσης                  20η θέση

Λεύκας Μάριος                       22η θέση

Ιορδανίδης Άγγελος                24η θέση

Τσατσαρώνης Χαράλαμπος    27η θέση

Γιαννουσάς Χρήστος              29η θέση

Παρασκευόπουλος Σωτήρης  29η θέση

Σκουφογιάννης Κων/νος         29η θέση

Τσαρούχας Αριστείδης            33η θέση

Δεληχρήστος Μανώλης          36η θέση

 

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Β ΄

Μαυρομιχάλη Ευτυχία              5η θέση

Χρήστου Δομίνικα                     5η θέση

Ρούστα Ευαγγελία                    7η θέση

Μιχοπούλου Ελευθερία            8η θέση

Καραστάθη Δέσποινα               8η θέση

Βλάχου Μαρίζα                       12η θέση

Μπατζανού Κυριακή               13η θέση

Αναγνώστου Στέλλα               17η θέση

Μαυροφριδάκη Έλενα            22η θέση

Γιακουμίδη Σωτηρία                22η θέση

Τσουκαλά Μαρία                     29η θέση

Τοπάλη Αλίκη                          29η θέση

Μπούντη Άννα                        31η θέση

Κοτρίδη Ανδρομάχη                34η θέση

Μίχα Μαρία                             34η θέση

Βαγδούτη Ευδοξία                  39η θέση

Ραφτοπούλου Κων/να            39η θέση

Κούντρια Κυριακή                   44η θέση

Μπουτίνα Ιωάννα                    44η θέση

Βαρελά Βασιλική                     44η θέση

Στρούγγη Άννα                        44η θέση

Τσιούρη Γεωργία                     56η θέση

Δημητρίου Ελένη                    57η θέση

Ευθυμίου Αμαλία                    59η θέση

Μήλιου Ελένη                         63η θέση  

Ο έφορος του τμήματος και μέλος του Δ.Σ. του Ερασιτέχνη Γιώργος Τάκης κι ο υπεύθυνος οργάνωσης του τμήματος Χρόνης Βελέντζας, συγχαίρουν αθλητές κι αθλήτριες, τους προπονητές Παύλο Παρασκευόπουλο, Αποστόλη Βλαχάβα, Βάσω Κολλυμένου και Δημήτρη Καραντάκο συντελεστές των παραπάνω επιτυχιών, καθώς και όλους τους γονείς που βρίσκονται κοντά στο τμήμα κι εύχονται καλή συνέχεια στις αγωνιστικές υποχρεώσεις που ακολουθούν.