Γ’ Εθνική: Το πανόραμα των αποτελεσμάτων – Οι πρώτοι σε κάθε όμιλο

Δείτε τα αποτελέσματα των 7 ομίλων της Γ’ Εθνικής (στον 8ο όμιλο έχει ολοκληρωθεί η κανονική περίοδος) καθώς και τις δύο πρώτες ομάδες του κάθε ομίλου:

1oς όμιλος (19η αγωνιστική)
Αετός Ορφανού – Πανδραμαϊκός 2-1
Δόξα Θεολόγου Πότου – Δόξα Κάτω Καμήλας 2-1
Ορφέας Ξάνθης – Ηρακλής Νέου Ζυγού 1-0
Νέστος Χρυσούπολης – Κεραυνός Πέρνης 2-1
Απόλλων Παραλιμνίου – Κιλκισιακός 2-1
Πανσερραϊκός – Ένωση Αλεξανδρούπολης 1-0
Ρεπό: Άρης Αβάτου

Βαθμολογία του 1ου ομίλου:

1) Πανσερραϊκός 46
2) Νέστος Χρυσούπολης 41

2ος όμιλος (23η αγωνιστική)
Θύελλα Σαρακηνών – Αστραπή Μεσοποταμίας 3-0
Αγροτικός Αστέρας – Θερμαϊκός Θέρμης 1-0
Εδεσσαϊκός – Νίκη Αγκαθιάς 0-0
Νέα Καλλικράτεια – Φλώρινα 0-2
Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων Ημαθίας – Γιαννιτσά 0-0
Μακεδονικός – Ποσειδών Μηχανιώνας 0-0
Σειρήνα – Άρης Παλαιοχωρίου ΜΑΤΑΙΩΣΗ
Ρεπό: Αλμωπός Αριδαίας

Βαθμολογία του 2ου ομίλου:

1) Αλμωπός Αριδαίας 52
2) Γιαννιτσά 42

3ος όμιλος (19η αγωνιστική)
Μετέωρα – Θησέας Αγριάς 2-3
Οικονόμος Τσαριτσάνης – Ατρόμητος Παλαμά 0-0
Ηρακλής Λάρισας – Διγενής Νεοχωρίου 4-0
Πιερικός – ΑΕ Καρίτσας 0-0
ΓΣ Αλμυρού – Αταλάντη 2-1
ΑΟ Σελλάνων – Διαγόρας Στεφανοβικείου 2-1
Δίας Δίου – ΑΟ Ποταμιάς 1-0

Βαθμολογία του 3ου ομίλου:

1) Πιερικός 46
2) Θησέας Αγριάς 40

4ος όμιλος (19η αγωνιστική)
Τηλυκράτης – ΠΑΣ Πρέβεζα 1-1
Αναγέννηση Άρτας – Αχέρων Καναλακίου 2-1
Ναυπακτιακός Αστέρας – Απόλλων Ευπαλίου 1-0
ΑΕ Μεσολογγίου – ΑΟ Ανατολής 2-1
ΑΕ Λευκίμμης – Μακεδονικός Φούφα 3-1
Αστέρας Ιτέας – ΑΕΠ Καραγιαννίων 0-3 ά.α.
Σούλι Παραμυθίας – Θιναλιακός 1-0

Βαθμολογία του 4ου ομίλου:

1) ΑΕΠ Καραγιαννίων 43
2) Αναγέννηση Άρτας 31

5ος όμιλος (19η αγωνιστική)
Άγιος Ιερόθεος – Ηλυσιακός 0-1
Κερατσίνι – Θύελλα Καμαρίου 1-0
Άγιοι Ανάργυροι – Μοσχάτο
Καλλιθέα – Εθνικός 4-3
Ερμής Κορυδαλλού – Ακράτητος 4-0
Πανθηραϊκός – Άνω Μερά Μυκόνου 0-2
Φωστήρας – Κηφισιά 1-0

Βαθμολογία του 5ου ομίλου:

1)Καλλιθέα 43
2) Θύελλα Καμαρίου 42

6ος όμιλος (19η αγωνιστική)
Παλληνιακός – Αχαρναϊκός 1-0
Αήττητος – Κιθαιρών Καπαρελλίου 0-1
Μαρκό – Νέα Αρτάκη 2-0
ΑΕΚ Τρίπολης – Παναρκαδικός 0-0
Θύελλα Ραφήνας – Αιολικός 3-1
ΑΟ Υπάτου – Ρόδος 2-5
Ρεπό: Κόρινθος

Βαθμολογία του 6ου ομίλου:

1) Ρόδος 47
2) Μαρκό 34

7ος όμιλος (19η αγωνιστική)
Σπάρτη – Ερμιονίδα 2-0
Ζάκυνθος – Ναύπλιο 2-1
Πανηλειακός – Ολυμπιακός Ζαχάρως 0-1
Πανγυθεατικός – Αστέρας Βλαχιώτη 0-0
Θύελλα Πατρών – Διαγόρας Βραχνέικων 1-0
Παναργειακός – ΠΑΟ Βάρδας 0-1
Διαβολίτσι – ΑΟ Τσιλιβή 0-2

Βαθμολογία του 7ου ομίλου:

1) Αστέρας Βλαχιώτη 40
2) Σπάρτη 38

8ος όμιλος

Η κανονική περίοδος έχει ολοκληρωθεί, ενώ αναμένεται από την ΕΠΟ να ορίσει την ημερομηνία που θα ξεκινήσουν τα play off και τα play out.

Η βαθμολογία του 8ου ομίλου
1.Επισκοπή 38
2.Γιούχτας 31
3.Ηρόδοτος 25
4.Πανακρωτηριακός 23
———————————————–
5.ΑΟΑΝ 18
6.ΑΕΕΚ ΣΥΝΚΑ 17
-.ΠΟΑ 17
8.Πόρος 14
9.Ρεθυμνιακός 13