Λ. Μπακάλης: «Δείξαμε σοβαρότητα και περάσαμε δίκαια»

Ιδιαίτερα ικανοποιημένος από την αγωνιστική συμπεριφορά των ποδοσφαιριστών του εμφανίστηκε ο Λάκης Μπακάλης στις δηλώσεις του μετά τέλος του αγώνα με την ΑΕ 2002. Ο τεχνικός του Ρήγα Φεραίου αναφέρθηκε στη δυσκολία που παρουσίασε η ομάδα του στο πρώτο ημίχρονο, πάνω στην τελική προσπάθεια, ενώ επεσήμανε πως μετά το 70΄ οι «κυανόλευκοι» κράτησαν δυνάμεις για το παιχνίδι της Κυριακής. Αναλυτικά οι δηλώσεις του Λάκη Μπακάλη στο Goalpost.gr και τον Δημήτρη Μπιτολά:

«Είχαμε πάρα πολύ καλή αγωνιστική συμπεριφορά, δείξαμε σοβαρότητα και περάσαμε δικαία στην επομένη φάση του κυπέλλου. Ήταν ένα παιχνίδι στο όποιο κρατήσαμε μέχρι το 70΄ υψηλό ρυθμό. Από κει και πέρα, επειδή είχαμε πετύχει αυτό που θέλαμε, κρατήσαμε δυνάμεις για το παιχνίδι της Κυριακής. Βγάλαμε καλές φάσεις στο παιχνίδι με πολύ καλές συνεργασίες, όμως το αρνητικό στα πρώτα 20 – 25 λεπτά ήταν ότι δεν είχαμε το εύκολο γκολ, που είναι ένα από τα μειονεκτήματα μας. Δώσαμε ευκαιρίες και σε αλλά παιδιά σε αυτό το ματς. Όλοι οι παίκτες βοηθούν την ομάδα, όταν χρησιμοποιούνται. Κοιτάμε το επόμενο παιχνίδι της Κυριακής»