![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Τον ΑΣΚΛΗΠΙΟ ΤΡΙΚΑΛΩΝ αντιμετώπισε η γυναικεία ομάδα της ΑΡΓΟΥΣ, την Κυριακή (30/1) το απόγευμα στο κλειστό της Αγριάς, στα πλαίσια της 11ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α2 Εθνικής κατηγορίας γυναικών.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Η Βολιώτικη ομάδα πήρε δίκαια τη νίκη με 3-0 σετ χωρίς να πιάσει υψηλή απόδοση, αφού φάνηκε επηρεασμένη από την αγωνιστική απραξία σχεδόν 40 ημερών , όπως και από την πρόσφατη νόσηση αρκετών αθλητριών με covid . Σημαντική βοήθεια ήρθε και από τις παίκτριες που πρόσφατα μεταγράφηκαν στην ομάδα, οι οποίες έδωσαν περισσότερες λύσεις στο αγωνιστικό προφίλ της ομάδας. Η ΑΡΓΩ ήταν σαφώς καλύτερη σε όλους τους τομείς και με αποτελεσματικότητα στο μπλοκ/άμυνα πήρε μιά πολύτιμη νίκη και πρόσθεσε ακόμη 3 βαθμούς στο ενεργητικό της.
Τα σετ : 25-18, 25-17, 25-19
Διαιτητές του αγώνα, οι Παρασκευάς Θεόδωρος, Σκορδαρά Κατερίνα και Μανουσογιωργάκη Κατερίνα.
Ο ΑΣ ΑΡΓΩ ευχαριστεί τον κύριο Νίκο Ρουμπο και την Λέσχη Ειδικών Δυνάμεων Βόλου για την παροχή υγειονομικής υποστήριξης του αγώνα.
ΑΣ ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ: (Σταθόπουλος, Γεωργουλάς, Φουρκιώτης) Παπακωνσταντίνου, Prokudina, Γερολυμάτου, Στύλλα, Γιαλόγλου, Αντωνοπούλου, Μαστρογιάννη, Κασιούρα Χ, Κασιούρα Β, Ξάνθη,Πόλη, Σκιαθίτη, Πωπου ,Αγγέλη,
ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ : ( Καμινάρης) Γιόλα, Κοκκαλιαρη, Τζήμας, Μουζακιάρη, Αλεβίζου, Τσιούκα, Καπέλου , Μπρουσιάκη
Όλα τα αποτελέσματα της 11ης αγωνιστικής:
ΑΣ ΑΡΓΩ – ΑΣΚΛΗΠΙΌΣ ΤΡ. 3-0
ΦΓΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ- ΦΣ ΛΑΡΙΣΑΪΚΟΣ 3-0
ΑΣ ΓΙΆΝΝΕΝΑ- ΠΟΓ ΓΕΦΥΡΑΣ 3-0 α.α
ΕΑ ΛΑΡΙΣΑΣ- ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΎΠΟΛΗΣ 3-0
Βαθμολογία:
ΦΓΣ ΠΡΕΒΕΖΑΣ. 31β
ΦΣ ΛΑΡΙΣΑΪΚΟΣ 23β
ΑΣ ΑΡΓΩ 18β
ΑΣ ΓΙΑΝΝΕΝΑ 18β
ΕΑ ΛΑΡΙΣΑΣ. 16β
ΕΟ ΣΤΑΥΡΟΎΠΟΛΗΣ 10β
ΠΟΓ ΓΕΦΥΡΑΣ 4β (αποβλήθηκε από το πρωτάθλημα)
ΑΣΚΛΗΠΙΟΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ 3β
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις