Σε τρεις κατηγορίες με τους καλύτερους αθλητές στίβου για το 2016 η Έφη Φλώρου

Μετά την ανακοίνωση του ΣΕΓΑΣ   με τη λίστα των καλύτερων αθλητών , ανά κατηγορία, για το έτος 2016, η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ ανακοινώνει τους αθλητές της Θεσσαλίας που βρίσκονται στην οκτάδα   της λίστας, με τους καλύτερους Έλληνες Αθλητές.

Ο ιδιαίτερα μεγάλος αριθμός των αθλητών ( Σαράντα Επτά) της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΘΕΣΣΑΛΙΑΣ, αποδεικνύει με τον καλύτερο τρόπο την δυναμική, την αξία, την παράδοση, την τεχνογνωσία , την οργάνωση και την προσπάθεια των αθλητών, των προπονητών, των θεσμικών παραγόντων και εν γένει των ανθρώπων της Θεσσαλίας, που στηρίζουν και προάγουν το οικοδόμημα του Στίβου.

Σε περίοπτη θέση η Έφη Φλώρου της Νίκης η οποία εμφανίζεται στην τριάδα των καλύτερων αθλητριών σε τρεις κατηγορίες. Ο Χρήστος Γκάρας και η Δήμητρα Τσουκαλά  επίσης της Νίκης, κέρδισαν μία θέση στους πίνακες με τους καλύτερους αθλητές της χρονιάς, ενώ η Αθανασίου Βασιλική, η Κουτρούτσου Μαρία και η Βέργου Κατερίνα εκπροσώπησαν στις κατηγορίες τους τον Γ.Σ. Βόλου. Εμφάνιση στους πίνακες του ΣΕΓΑΣ είχε και ο Α.Ο Μαγνησίας με τους  Ιωάννα Μπιλλη και τον Παναγιώτη Γούλα.

ΠΑΜΠΑΙΔΕΣ Α’

  1. ΠΑΠΑΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ   [ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΑΣ ]-   [1ος στα 80μ   με 9.00] και [3ος στα 150μ με 16,93]
  2. ΚΑΤΣΙΩΠΗΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ [ ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]- [6ος στα 600μ   1.28.04 και 6ος στα 1000μ με 2.44.97]
  3. ΓΚΑΡΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ [ ΓΣ ΒΟΛΟΥ Η ΝΙΚΗ]-   [4ος στα 300μ εμπ με 42.75]
  4. ΠΑΠΑΚΩΣΤΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ [ ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]-   [ 2ος στο ΥΨΟΣ με 1.78]
  5. ΝΟΤΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ [ ΕΑΛ ΠΗΓΑΣΟΣ]-   [ 4ος στο ΤΡΙΠΛΟΥΝ με 12.52]
  6. ΚΟΥΖΙΝΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ [ΓΑΣ ΖΕΥΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]- [ 7ος στη ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ με 48,39]

ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΕΣ Α΄

  1. ΓΙΟΥΒΡΗ ΕΥΤΥΧΙΑ [ ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]-   [3Η ΣΤΑ 600Μ με 1.38.27]
  2. ΜΟΚΚΑ ΑΡΤΕΜΙΣ [ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]-   [6η ΣΤΑ 1000Μ με 3.09.43]
  3. ΜΑΡΓΑΡΙΤΟΠΟΥΛΟΥ ΑΝΝΑ [ ΓΕ ΦΑΡΣΑΛΩΝ]- [4η στη ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ με 36,39]
  4. ΜΠΕΤΣΙΜΕΑ ΠΑΥΛΙΝΑ [ ΓΑΣ ΖΕΥΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]- [7η στη ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ με 33,27]

ΠΑΙΔΕΣ

  1. ΠΑΠΑΜΑΡΓΑΡΙΤΗΣ ΒΑΣΙΛΗΣ [ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΑΣ]- [4ος στα 100μ με 11,11]
  2. ΚΑΙΚΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ [ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]- [7ος στα 800μ με 1.58.34]
  3. ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ [ ΕΑΛ ΠΗΓΑΣΟΣ]- [ 3ος στα 400μ εμπ ]

ΚΟΡΑΣΙΔΕΣ

  1. ΤΣΟΥΚΑΛΑ ΔΗΜΗΤΡΑ [ ΓΣ ΒΟΛΟΥ Η ΝΙΚΗ] – [ 2η στα 100μ με 12,32] και [3η στα 100μ. ΣΤΙΣ ΝΕΑΝΙΔΕΣ]
  2. ΦΛΩΡΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ [ ΓΣ ΒΟΛΟΥ Η ΝΙΚΗ] – [2η στα 1500μ με 4,49,77 και 1 η στα 3000μ με 10.22.84]
  3. ΜΠΙΛΛΗ ΙΩΑΝΝΑ [ ΑΟ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ] – {1η στα 400μ εμπ με 65.45}

ΕΦΗΒΟΙ

  1. ΖΗΚΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ [ ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]-   [2ος στα 100μ με 10.87}
  2. ΓΟΥΛΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ [ΑΟ ΜΑΓΝΗΣΙΑΣ] – {5ος στο ΤΡΙΠΛΟΥΝ με 15.15]
  3. ΣΑΡΡΗΣ ΕΑΥΓΓΕΛΟΣ [ ΓΣ ΒΟΛΟΥ]- [ 8ος στο ΤΡΙΠΛΟΥΝ με 14.28}

ΝΕΑΝΙΔΕΣ

  1. ΚΑΛΟΓΡΙΑΝΝΙΤΗ ΝΙΚΗ –ΗΛΕΑΝΑ [ ΓΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ]- {3η στα 200μ με 24.92]
  2. ΦΛΩΡΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ [ ΓΣ ΒΟΛΟΥ Η ΝΙΚΗ]- {3η στα 1500μ μ4 4.47.60 }
  3. ΑΘΑΝΑΣΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ [ ΓΣ ΒΟΛΟΥ]- [4η στο ΤΡΙΠΛΟΥΝ με 11.90]
  4. ΓΕΛΑΝΤΖΟΠΟΥΛΟΥ ΦΑΝΗ [ΕΑΛ ΠΗΓΑΣΟΣ] – [6η στη ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ με 11.53 και 8η στη ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ με 46,08}

ΑΝΔΡΕΣ – ΝΕΟΙ

  1. ΣΚΑΡΒΕΛΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ [ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ] –[ 1ος στα ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ με 20.61 και 2ος στη ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ με 58.79]                                                                    
  1. ΑΛΜΠΑΝΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ – ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ – {5ος στα 400μ με 48,22]
  2. ΝΑΚΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ – ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ – {6ος στα 400μ με 48,40] και [1ος στα 400μ εμπ με 51.65]
  3. ΜΟΥΤΣΟ ΕΝΤΙΣΟΝ – ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ – {2ος στα 800μ με 1.49.40 και 5ος στα 1500μ με 3.51.04]
  4. ΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ – ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ –[ 3ος στα 800μ 1.50.16 και 2ος στα 1500μ με 3.42.01]
  5. ΔΟΥΙΚΑΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ [ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΑΣ] – [ 2ος στα 3000μ Φ.Ε με 9.13.46]
  6. ΤΡΕΜΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ [ ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ]- [1ος στη ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ με 59.89]
  7. ΜΕΝΓΚΛΕΜΠΕΗ ΙΒΑΝ [ΓΑΣ ΖΕΥΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]- [ 4ος στη ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ με 69,49]
  8. ΜΠΑΤΖΑΒΑΛΗΣ ΠΑΡΑΣΚΕΥΑΣ – [ΓΑΣ ΖΕΥΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]- [ 2ος στον ΑΚΟΝΤΙΣΜΟ με 85,95 και Πανελλήνιο ρεκόρ στην κατηγορία των ΝΕΩΝ]
  9. ΜΙΧΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ [ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΑΣ] – [ 7ος στα 400μ με 48.50]

ΓΥΝΑΙΚΕΣ – ΝΕΕΣ

ΑΛΕΞΟΥΛΗ ΧΑΙΔΩ [ΠΕΛΑΣΓΟΣ ΑΣ]- [ 2η στο μήκος με 6.78]

  1. ΝΤΡΙΣΜΠΙΩΤΗ ΑΝΤΙΓΟΝΗ [ ΣΟΑ ΦΩΚΙΑΝΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ] – [ 1 η στα 10.000μ ΒΑΔΗΝ με 46.06.και 2η στα 20.000μ ΒΑΔΗΝ με 1.30,56]         
  1. ΦΙΛΑΝΔΡΑ ΕΛΕΝΗ [ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ] – [ 2η στα 800μ με 2.04.01 και 3η στα 1500μ με 4.25.00]
  2. ΜΑΡΙΝΑΚΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ [ΓΕΑ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ] – [3η στα 800μ με 2.05.85 και 1η στα 1500μ με 4.10.63 και Πανελλήνιο ρεκόρ στην κατηγορία ΝΕΩΝ] , καθώς και [ 1η στα 5000μ με χρόνο 17.48.93]
  3. ΦΛΩΡΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΑ [ΓΣ ΒΟΛΟΥ Η ΝΙΚΗ] – [ 4η στα 3000μ με 10.22.84]
  4. ΚΑΡΑΚΑΤΣΑΝΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΑ [ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]- [ 2η στα 5000μ με 16.35.80]
  5. ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ [ ΣΟΑ ΦΩΚΙΑΝΟΣ ΚΑΡΔΙΤΣΑΣ – [ 3η στα 10 .000μ ΒΑΔΗΝ με 47.24 και 4η στα 20.000 μ ΒΑΔΗΝ με 1.36.52]
  6. ΚΟΥΤΡΟΥΤΣΟΥ ΜΑΡΙΑ [ΓΣ ΒΟΛΟΥ] – [ 4η στο ΤΡΙΠΛΟΥΝ με 13.01]
  7. ΒΕΡΓΟΥ ΚΑΤΕΡΙΝΑ [ΓΣ ΒΟΛΟΥ]- [ 8η στο ΤΡΙΠΛΟΥΝ με 12.30]
  8. ΣΚΑΡΒΕΛΗ ΣΤΑΜΑΤΙΑ [ΓΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ]- [ 1η στη ΣΦΑΙΡΟΒΟΛΙΑ με 16.75 , 2η στο ΔΙΣΚΟΒΟΛΙΑ με 53,92 και 2η στη ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ με 61.05]
  9. ΒΑΜΒΟΥΚΑΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ [ΓΑΣ ΖΕΥΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ]- [3η στη ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ με 57.81]
  10. ΠΛΕΞΙΔΑ ΘΕΟΔΩΡΑ – ΝΤΑΝΙΕΛΑ [ ΓΑΣ ΖΕΥΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ] –[ 7η στη ΣΦΥΡΟΒΟΛΙΑ με 51,97]
  11. ΚΟΚΚΑΛΗ ΑΘΑΝΑΣΙΑ [ΓΑΣ ΖΕΥΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ ]- [7η στον ΑΚΟΝΤΙΣΜΟ με 48,86]
  12. ΚΑΤΣΟΥΛΑ ΧΡΙΣΤΙΝΑ [ΓΑΣ ΖΕΥΣ ΤΡΙΚΑΛΩΝ] –[ 8η στον ΑΚΟΝΤΙΣΜΟ με 48.58]