Απογοητευμένος από την εικόνα του ΟΦΗ εμφανίστηκε ο Τραϊανός Δέλλας μετά την ήττα με 3-1 από τον Βόλο στο Πανθεσσαλικό, σε ένα παιχνίδι όπου οι Κρητικοί προηγήθηκαν αλλά στη συνέχεια κατέρρευσαν.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
«Ήταν ένα πολύ κακό απόγευμα για εμάς, ενώ ξεκινήσαμε καλά και προηγηθήκαμε, δεχτήκαμε την ισοφάριση από μια στατική φάση.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Στο δεύτερο ημίχρονο ενώ επισημάναμε κάποια πράγματα στα αποδυτήρια και δίχως να απειληθούμε, ο μόνος τρόπος που μπορούσε ν’ απειλήσει ο αντίπαλος ήταν οι στατικές φάσεις, αυτές μας πλήγωσαν.
Δεχτήκαμε το δεύτερο γκολ από μια στατική φάση κάνοντας ένα αχρείαστο φάουλ, γνωρίζοντας πριν από το παιχνίδι πως ο αντίπαλος χρησιμοποιεί αυτόν τον τρόπο.
Με στενοχωρεί περισσότερο γιατί ο αντίπαλος δεν ήταν καλύτερος από εμάς, ίσα – ίσα εμείς ήμασταν καλύτεροι και στοίχισε πάρα πολύ η έλλειψη συγκέντρωσης. Είναι ένα κομμάτι που χρειάζεται βελτίωση, δεν έχουμε χρόνο γιατί ακολουθεί ένα άλλο παιχνίδι την Κυριακή και πρέπει να συγκεντρωθούμε σε αυτό», ανέφερε ο προπονητής του ΟΦΗ.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις