Κερδισμένη η Νίκη στο Κλειστό (50 photos)

Παίζοντας πιεστική άμυνα και στα 40 λεπτά η Νίκη περιόρισε τους Νέους Αθλητές στους 30 πόντους και πήρε εύκολα ακόμη ένα ροζ φύλλο αγώνα. Το τελικό 30-86 δεν αφήνει περιθώρια για κριτική του παιχνιδιού που αποδείχθηκε μία καλή προπόνηση για την ομάδα του Λάμπρου Πρέκα.

Στο ημίχρονο του αγώνα οι ακαδημίες του τμήματος έπαιξαν μπροστά στο κυανόλευκο κοινό, με τις προσπάθειές τους να αμοίβονται μ’ ένα θερμό χειροκρότημα.

Δεκάλεπτα: 7-22, 14-38, 22-58, 30-86

Νέοι Αθλητές Νίκης( Τύμπας – Μανωλόπουλος): Σαπούνης, Ράπτης, Καζεπίδης 10 (2), Ρουσσιώτης, Αγραφιώτης, Σούλης 8, Τινάνας 4, Ανδρεόγλου, Παναγιώτου, Χρηστομάνος, Πανιόπουλος 8, Παπαδόπουλος

Νίκη Βόλου (Πρέκας): Τζίνης 9, Κοντογιάννης 3 (1), Δελιόπουλος 2, Παπούλιας 9 (1), Γιωτόπουλος 2, Μπόγδανος 9, Τσαβές 18, Βλήτσιος 2, Τσώλης 15 (1), Διγενής 8, Μαυροφώτης 6, Τοκατλίδης 3

Φωτορεπορτάζ: Γιώργος Αποστολακόπουλος