![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Στην Τουρκία βρίσκεται η αποστολή της γυναικείας ομάδας του Ολυμπιακού ενόψει του δεύτερου τελικού του CEV Τσάλεντζ Καπ με αντίπαλο την Μπούρσα που θα διεξαχθεί σήμερα Τετάρτη (18:00 Cosmote Sport 7). Μετά την ήττα με 3-2 στο κλειστό του Ρέντη, στόχος είναι νίκη με 3-0 ή 3-1 στον επαναληπτικό, ενώ με νίκη στο τάι μπρέικ (3-2) ο τίτλος θα κριθεί σε «χρυσό» σετ.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Την «ερυθρόλευκη» αποστολή αποτελούν οι: Κατερίνα Γιώτα, Τζίνα Λαμπρούση, Κωνσταντίνα Βλαχάκη, Αρέτα Κονόμη, Ειρήνη Κοκκινάκη, Στέλλα Χριστοδούλου, Σάσκια Χίπε, Χαρά Παπαδοπούλου, Γιάνα Φραντζίσκα Πολ, Στέφανι Νιεμέρ, Αλίκη Κωνσταντινίδου, Έλενα Μιλεντίγεβιτς.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις