31ο Ανεπίσημο Τουρνουά Μπάσκετ: Το πανόραμα της 1ης εβδομάδας

Ολοκληρώθηκε η πρώτη εβδομάδα στο 31ο ΑΝΕΠΙΣΗΜΟ ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΜΠΑΣΚΕΤ με συναρπαστικούς αγώνες που κράτησαν αμείωτο το ενδιαφέρον των εκατοντάδων φιλάθλων που τους παρακολούθησαν καθημερινά στα δυο γήπεδα του Πολιτιστικού Άλσους «Ανδρέας Βαλαχής» , στη Νέα Ιωνία .

Αθλητές και αθλήτριες , διαιτητές , κριτές παράγοντες και φίλαθλοι , καθημερινά απολαμβάνουν και προσφέρουν θέαμα στον μακροβιότερο θεσμό της περιοχής μας , σε δυο γήπεδα που πληρούν όλες τις προδιαγραφές για ασφαλείς αγώνες .

Αυτή την εβδομάδα θα διεξαχθούν αγώνες και στις δυο κατηγορίες .

Oι βαθμολογίες και τα αποτελέσματα των μέχρι τώρα αγώνων έχουν διαμορφωθεί ως εξής:

 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΙΣΗΜΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ

 

ΟΜΙΛΟΣ

 
 

ΑΓΩΝΕΣ

ΒΑΘΜΟΙ

ΠΟΝΤΟΙ ΕΠΙΘΕΣΗΣ

ΠΟΝΤΟΙ ΑΜΥΝΑΣ

 

1.

ΝΕΜΕΣΙΣ

3

6

223

205

 

2.

DRAFTS

3

6

180

163

 

3.

ΑΡΧΟΝΤΙΚΟ/ΕΥΗΛΙΟ

4

6

273

252

 

4.

ΑΡΑΜΙΣ/REEF

3

5

145

141

 

5.

BOMBERS

4

5

213

248

 

6.

LIMBERTA

3

4

196

199

 

7.

ΙΩΝΑΣ

4

4

240

273

 

ΙΩΝΑΣΑΡΧΟΝΤΙΚΟ/ΕΥΗΛΙΟ  

BOMBERS – DRAFTS              

LIBERTA – ARAMIS/REEF

ΙΩΝΑΣΝΕΜΕΣΙΣ

ΑΡΧΟΝΤΙΚΟ/ΕΥΗΛΙΟ– BOMBERS

DRAFTS – LIMBERTA

ARAMIS/REEF – ΝΕΜΕΣΙΣ

ΙΩΝΑΣ – BOMBERS

ΑΡΧΟΝΤΙΚΟ/ΕΥΗΛΙΟ – DRAFTS

ΙΩΝΑΣ – LIMBERTA

BOMBERS – ARAMIS/REEF

ΑΡΧΟΝΤΙΚΟ/ΕΥΗΛΙΟΝΕΜΕΣΙΣ

54-66

45-55

59-68

57-68

79-62

62-61

77-82

60-63

57-63

69-76

43-54

71-73

43-54

   
                 

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΕΠΙΣΗΜΩΝ ΑΘΛΗΤΩΝ

 

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

 

ΟΜΑΔΑ

Ν-Η

ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ

ΑΓΩΝΕΣ

ΒΑΘΜΟΙ

BOMBERS

2-0

134-81

2

4

ΥΔΡΟWARRIORS

2-0

140-67

2

4

Δ.Π

02

83-169

2

2

ΑΠΕΝΤΑΡΟΙ

0-2

65-105

2

2

ΑΠΕΝΤΑΡΟΙ-BOMBERS               38-61

Δ.Π- ΥΔΡΟWARRIORS                 40-96

BOMBERS – Δ.Π                            73-43

ΑΠΕΝΤΑΡΟΙ-ΥΔΡΟWARRIORS 27-44      

ΒΟΜΙΛΟΣ

 

ΟΜΑΔΑ

Ν-Η

ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ

ΑΓΩΝΕΣ

ΒΑΘΜΟΙ

ΑΣΥΛΟ/ΑΒΑLAKERS

1-0

109-79

2

4

ΑΝΤΙΠΟΙΗΣΗ ΑΡΧΗΣ

1-0

67-51

1

2

ΔΡΟΣΕΡΟΙ

0-2

88-113

1

2

RFC

0-1

42-47

1

1

ΑΣΥΛΟ/ΑΒΑLAKERS-ΔΡΟΣΕΡΟΙ   62-37

ΑΝΤΙΠΟΙΗΣΗ ΑΡΧΗΣ – RFC           ΑΝΑΒΟΛΗ

ΔΡΟΣΕΡΟΙ – ΑΝΤΙΠΟΙΗΣΗ ΑΡΧΗΣ 51-67

ΑΣΥΛΟ/ABALAKERS-RFC               47-42  

Γ’ ΟΜΙΛΟΣ

 

ΟΜΑΔΑ

Ν – Η

ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ

ΑΓΩΝΕΣ

ΒΑΘΜΟΙ

SHAWEMENTES

2-0

11876

2

4

DRILANDS

1-1

55-43

2

3

COME BACK

1-1

21-75

2

3

ΝΕΜΕΣΙΣ

0-0

0-40

2

0

SHAVEMENTES-COME BACK   75-41

ΝΕΜΕΣΙΣ – DRILANDS                0-20 ΑΑ

COME BACK – ΝΕΜΕΣΙΣ           20- 0 Α.Α

SHAWEMENTES-DRILANDS     43-35

Δ’ ΟΜΙΛΟΣ

 

ΟΜΑΔΑ

Ν- Η

ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ

ΑΓΩΝΕΣ

ΒΑΘΜΟΙ

ΠΗΓΑΣΟΣ

1-1

99121

2

3

ΠΑΡΤΑΛΙΑ

11

119115

2

3

ΛΙΟΝΤΑΡΙΑ

1-0

66-44

1

2

ΑΓΕΤ

0-1

60-65

1

1

         

ΠΑΡΤΑΛΙΑ – ΑΓΕΤ       65-60

ΛΙΟΝΤΑΡΙΑΠΗΓΑΣΟΣ 66-44

ΠΑΡΤΑΛΙΑ-ΠΗΓΑΣΟΣ   54-55

 

Ε’ ΟΜΙΛΟΣ

 

ΟΜΑΔΑ

Ν-Η

ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ

ΑΓΩΝΕΣ

ΒΑΘΜΟΙ

ΑΝΩΝΥΜΟΙ

2-0

106-77

2

4

ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΕΣ

1-1

9484

2

3

PERIVOLOS

0-1

38-62

1

1

CAFÉ LIFE

0-1

40-55

1

1

CAFÉ LIFE – ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΕΣ   40-55

ΑΝΩΝΥΜΟΙ – ΠΕΡΙΒΟΛΟΣ       62-38  

ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΕΣ – ΑΝΩΝΥΜΟΙ 39-44

Ζ’ ΟΜΙΛΟΣ

 

ΟΜΑΔΑ

Ν-Η

ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ

ΑΓΩΝΕΣ

ΒΑΘΜΟΙ

ΧΟΜΠΙΣΤΕΣ

2-0

115-68

2

4

ΑΡΗΣ

1-0

75-14

1

2

ΜΑΣΤΟΥΡΙΑΝΣ

0-1

49-64

1

1

ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ

0-2

33126

2

2

ΑΡΗΣΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ              75-14

ΧΟΜΠΙΣΤΕΣ – ΜΑΣΤΟΥΡΙΑΝΣ 64-49

ANYΠΑΡΚΤΟΙ-ΧΟΜΠΙΣΤΕΣ       19-51  

Η’ ΟΜΙΛΟΣ

 

ΟΜΑΔΑ

Ν-Η

ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ

ΑΓΩΝΕΣ

ΒΑΘΜΟΙ

ΑΡΓΩ

2-0

11366

2

4

DRINK TEAM

1-1

85-77

2

3

ΤΡΕΝΟ ΤΕΑΜ

0-1

35-45

1

1

ΜΑΜΙΔΩΡΓΗΣ

0-1

26-71

1

1

ΤΡΕΝΟΤΕΑΜ – DRINK TEAM 35-45

ΑΡΓΩ – ΜΑΜΙΔΩΡΓΗΣ             71-26

DRINK TEAM –ΑΡΓΩ                 40-42

Θ’ ΟΜΙΛΟΣ

 

ΟΜΑΔΑ

Ν-Η

ΕΠΙΘΕΣΗ – ΑΜΥΝΑ

ΑΓΩΝΕΣ

ΒΑΘΜΟΙ

ΧΑΒΑΛΕΔΕΣ

2-0

8459

2

4

ROOKIES

1-0

46-44

1

2

ΑΠΟΛΛΩΝ ΦΥΤΟΚΟΥ

0-1

37-39

1

1

ARAMIS/ΟΥΖΕΡΙ AKΡΩΤΗΡΙ

0-2

6691

2

2

ROOKIESARAMIS/OYΖΕΡΙ ΑΚΡΩΤΗΡΙ                 46-44

ΧΑΒΑΛΕΔΕΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ ΦΥΤΟΚΟΥ                   39-37

ARAMIS/ΟΥΖΕΡΙ ΑΚΡΩΤΗΡΙ ΧΑΒΑΛΕΔΕΣ 22-45

 

 

 

 

 

 

Το πρόγραμμα της επόμενης εβδομάδας με τους διαιτητές (έως την Παρασκευή 21 Ιουλίου) έχει ως φαίνεται παρακάτω:

Κατηγορία Ανεπίσημων Αθλητών

ΗΜΕΡ/ΝΙΑ

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΑΣ

ΟΜΙΛΟΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΔΕΥΤΕΡΑ

17/7

18.00

19.30

21.00

18.00

CAFÉ LIFE – PERIVOLOS

ROOKIES – AΠΟΛΛΩΝΦΥΤΟΚΟΥ

ΤΡΕΝΟ ΤΕΑΜ – ΜΑΜΙΔΩΡΓΗΣ

ΑΡΗΣ – ΜΑΣΤΟΥΡΙΑΝΣ

Ε

Θ

Η

Ζ

Α

Α

Α

B

ΤΡΙΤΗ

18/7

18.00

19.30

21.00

18.00

BOMBERS – ΥΔΡΟWARRIORS

     ΔΡΟΣΕΡΟΙ – RFC

COME BACK – DRILANDS

ΑΓΕΤ – ΠΗΓΑΣΟΣ

Α

Β

Γ

Δ

Α

Α

Α

B

ΤΕΤΑΡΤΗ

19/7

18.00

19.30

21.00

18.00

ΝΕΚΡΟΘΑΦΤΕΣ-PERIVOLOS

ΑΝΥΠΑΡΚΤΟΙ – ΜΑΣΤΟΥΡΙΑΝΣ

DRINKTEAM – ΜΑΜΙΔΩΡΓΗΣ

ARAMIS/OYΖΕΡΙ ΑΚΡΩΤΗΡΙ-ΑΠΟΛΛΩΝ ΦΥΤ

Ε

Ζ

Η

Θ

Α

Α

Α

B

ΠΕΜΠΤΗ

20/7

18.00

19.30

21.00

18.00

ΠΑΡΤΑΛΙΑ – ΛΙΟΝΤΑΡΙΑ

SAWVMENTES– ΝΕΜΕΣΙΣ

ΑΣΥΛΟ/ΑΒΑLAKERS – ΑΝΤΙΠΟΙΗΣΗ ΑΡΧΗΣ

ΑΠΕΝΤΑΡΟΙ – Δ.Π

Δ

Γ

Β

Α

Α

Α

Α

B

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

21/7

18.00

19.30

21.00

18.00

ROOKIES – ΧΑΒΑΛΕΔΕΣ

ΤΡΕΝΟ ΤΕΑΜ – ΑΡΓΩ

ΑΡΗΣ – ΧΟΜΠΙΣΤΕΣ

CAFE LIFE – ΑΝΩΝΥΜΟΙ

Θ

Η

Ζ

Ε

Α

Α

Α

B

 

Κατηγορία Επισήμων αθλητών

ΗΜΕΡ/ΝΙΑ

ΩΡΑ

ΑΓΩΝΑΣ

ΓΗΠΕΔΟ

ΔΕΥΤΕΡΑ

17/7

19.30

21.00

DRAFTS – ΝΕΜΕΣΙΣ

ΙΩΝΑΣ – ARAMIS/REEF

Β

Β

ΤΡΙΤΗ

18/7

19.30

21.00

ΑΡΧΟΝΤΙΚΟ/ΕΥΗΛΙΟ – LIMBERTA

         DRAFTS – ARAMIS/REEF

Β

Β

ΤΕΤΑΡΤΗ

19/7

19.30

21.00

BOMBERS – ΝΕΜΕΣΙΣ

ΑΡΧΟΝΤΙΚΟ/ΕΥΗΛΙΟ – ARAMIS/REEF

Β

Β

ΠΕΜΠΤΗ

20/7

19.30

21.00

LIMBERTA – ΝΕΜΕΣΙΣ

Β

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

21/7

19.30

21.00

BOMBERSLIMBERTA

ΙΩΝΑΣ – DRAFTS

Β

Β