![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2023/03/KARALIS-2023-scaled.jpg)
Σε μια από τις πλέον παραδοσιακές κωπηλατικές ρεγγάτες, αυτή του Χένλεϊ, πήρε μέρος στις αρχές Ιουλίου, η ελληνική δίκωπος άνευ με πλήρωμα τους Κωνσταντίνο Χρηστομάνο (ΝΟΒΑ) και Απόστολο Λαμπρίδη (ΝΟΙ), συνοδευόμενοι από τον προπονητή της Κέρκυρας, Αλέξανδρο Γκόγκα.
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2024/04/dsc0626-e1715498746768.webp)
Οι δυο Έλληνες αθλητές δεν κατάφεραν να προχωρήσουν με το σύστημα match race ωστόσο κέρδισαν σημαντικές εμπειρίες. Τα έξοδα της μετάβασής της ελληνικής αποστολής κάλυψε η Life Action Trust, την οποία ευχαριστεί ιδιαίτερα η Κωπηλατική Ομοσπονδία. Στον αγώνα παραβρέθηκαν η αντιπρόεδρος της εταιρείας κυρία Χατζηπατέρα και το μέλος κ. Πέππας οι οποίοι παρέδωσαν την επιταγή στους δυο αθλητές.
kopilasia.gr
![](https://www.goalpost.gr/wp-content/uploads/2022/11/boukis-1.jpg)
Ακολουθήστε το goalpost.gr στο Google News και μάθετε πρώτοι όλες τις ειδήσεις