Επιτυχημένη η παρουσία του ΝΟΒΑ στο Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα

Επιτυχημένη ήταν η παρουσία των αθλητών μας στο  Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Κωπηλασίας, κατηγορίας Εφήβων-Νεανίδων ,που πραγματοποιήθηκε στο Γκραβελίν της Γαλλίας στις 26-27 Μαΐου.

Οι κωπηλάτες μας: Μαραγκός Γιώργος και Καραδέμητρος Δημήτρης, συμμετείχαν στο αγώνισμα της τετρακώπου άνευ πηδαλιούχου  εφήβων, κατέλαβαν την 4η θέση σε 15 συμμετοχές χάνοντας το μετάλλιο για 4 δευτερόλεπτα. Στο συγκεκριμένο αγώνισμα, για πρώτη φορά Ελληνική βάρκα συμμετείχε στον μεγάλο τελικό.

Η κωπηλάτριά μας Ισμήνη Νόνη ,αγωνιζόμενη στο σκιφ νεανίδων, μετά την ατυχία που είχε στον επαναληπτικό, κατέλαβε την 1η θέση στον Γ’ τελικό και την 13η στην γενική κατάταξη, σε 23 συμμετοχές.

Ο Πρόεδρος του Ν.Ο.Β-Α.  κ. Χαράλαμπος Τσουκαλάς, και τα μέλη του Δ.Σ., συγχαίρουν τους αθλητές για τις πετυχημένες εμφανίσεις τους στην Εθνική Ομάδα και τους εύχονται καλή συνέχεια.